19 Şubat 1928’de Ulu Önder Atatürk’ün önderliğinde kurulan ve ilimizde ise 59 yıldır faaliyet gösteren Türkiye Yardım Sevenler Derneği kuruluşunun 96. Yıldönümünü çeşitli etkinliklerle kutlayacak.

Çeyrek asırdır Kırşehir Yardım Sevenler Derneği başkanlığını özveriyle yürüten ve yaptığı başarılı çalışmalarla herkesin sevgi ve saygısını kazanan Nurten Büyüksaraçoğlu, Türkiye Yardım Sevenler Derneği’nin 96. kuruluş yıldönümü nedeniyle gazetemiz “Kırşehir Çiğdem” ile www.kirsehircigdem.com haber sitemize bir açıklama yaptı.

“19 Şubat 1928’de Ulu Önder Atatürk’ün önderliğinde kurulmuş olan derneğin çalışmalarını Türkiye’de 96 yıldır, Kırşehir’de 59 yıldır yerine getirdiğine dikkat çeken Yardım Sevenler Derneği Şube Başkanı Nurten Büyüksaraçoğlu, “Kırşehir’de 1965 yılında kurulan Türkiye Yardım Sevenler Derneği, yurt genelindeki şubeleriyle üniversite öğrenim bursları vermekte, okul ve yurtlar yapmakta, ihtiyaç sahiplerine gıda, yakacak, sağlık yardımlarında bulunmaktadır. Tüm çalışmalarımız gönüllülük esasına dayalıdır. Halkımızın desteği bizim için çok önemli. Tüm üyelerimize ve desteğini esirgemeyen bağışçılarımıza yönetim kurulu olarak çok teşekkür ederiz. Kırşehir’de de çeşitli yardım çalışmalarının yanı sıra üniversite öğrencilerine karşılıksız burs vererek ilimize eğitim ve öğretim alanında önemli hizmetler veriyoruz. Derneğimiz kamu yararına çalışan bir derneğiz ve iki yılda bir genel kurul yapıyoruz” dedi.

Demirel Ailesi'nin acı kaybı Demirel Ailesi'nin acı kaybı

25 yıldır Kırşehir’de başkanlık görevini yürüten ve yüzlerce üniversite öğrencisine burs vererek üniversite eğitimlerini almalarını sağlayan Yardım Sevenler Derneği Başkanı Nurten Büyüksaraçoğlu, derneklerine maddi ve manevi desteklerini esirgemeyen bütün Kırşehir halkına teşekkür etti. (HABER: İLKNUR ÖNCÜ)