TÜRKİYE Futbol Federasyonu Amatör İşlerden Sorumlu İcra Kurulu Üyesi Sayın Ali Düşmez'in katılımı ile gerçekleştirilen Ziraat Türkiye Kupası Ön Eleme Turu Kura Çekimi yapıldı.

Kura çekimini Microsoft Teams çevrimiçi toplantı daveti ile 28 kulüp temsilcisi ve misafirler de canlı olarak takip etti.

Yapılan kura çekimi öncesinde TFF Amatör İşlerden Sorumlu İcra Kurulu Üyesi Ali Düşmez şu hususlara dikkat çekti:

"Türkiye Kupası'nın 2012 yılından bu zamana 'Türkiye'yi Kucaklıyor' sloganı ile çıktığı yolda, bugün de ülkemizdeki tüm illerimizin katılımının sağlanacağı bir kura çekimi yapacağız. İlk yıllarında 32 civarında profesyonel takımın olmadığı illerden, bu yıl profesyonel takımın olmadığı il sayısı 17'lere düşmüştür. Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı ve Yönetim Kurulu'muzun teveccühü ile, profesyonel takımı olmayan tüm illerin katılımı ve geçtiğimiz sezon depremden dolayı devam edemeyen iki grup haricindeki kalan 12 BAL grubunda TFF 3.Lig'e çıkamayarak BAL puan tablosunda üst sırada tamamlayan, her gruptan bir takım olacak şekilde 12 takımın da eklenmesi suretiyle, 2023-2024 Sezonunda toplamda 28 amatör takım Ziraat Türkiye Kupası'nda mücadele edecektir.

Kupada amatör takımların bulunmasının hem turnuvaya heyecan verdiğini, hem de o şehirlere bereket getirdiğini düşünmekteyim. Kulüplerimizin mali durumlarını da düşünerek, kupaya ön eleme turundan katılacak 28 takımımızı seyahat mesafelerine göre 7 ayrı torbaya ayırdık. Böylece takımlar olabildiği kadar yakın mesafelerdeki takımlarla eşleşerek seyahat masraflarını düşürmüş olacaklar.Yapılacak olan kura çekimimizin tüm takımlarımıza hayırlı olmasını dilerken, maçların sakatlıksız ve fairplay içerisinde oynanmasını temenni ediyor, amatör takımlarımızın Türkiye Kupasına dahil edilmesindeki teveccühleri nedeniyle Türkiye Futbol Federasyonu Başkanımıza, Yönetim Kurulumuza ve çalışanlarına teşekkür ediyorum."(HABER MERKEZİ)

KONUT ALANLARIN SAYISI BIÇAK GİBİ KESİLDİ! KONUT ALANLARIN SAYISI BIÇAK GİBİ KESİLDİ!

Editör: Ayhan Ceylan