Kırşehir’de evlenme yaşı yükseliyor Kırşehir’de evlenme yaşı yükseliyor

Kırşehir İşkur İl Müdürlüğü tarafından yapılan duyuruya göre Kırşehir İl Sağlık Müdürlüğü bünyesine temizlik görevlisi, güvenlik görevlisi (silahsız), klinik destek elemanı, elektrikçi ve ısıtma ve sıhhi tesisat personel alımı yapılacak.
Sağlık Bakanlığının 8 bin sürekli işçi alım ilanı Resmi Gazete'de yayımlandı. 3 bin 250 güvenlik ve 3 bin 550 temizlik görevlisinin istihdam edileceği ilana yönelik başvurular İŞKUR üzerinden elektronik olarak alınacak.
Sağlık Bakanlığı, taşra teşkilatında istihdam edilmek üzere 8 bin sürekli işçi alımı için ilan yayımladı. Başvurular, İŞKUR üzerinden elektronik olarak alınacak.
İL DÜZEYİNDE SEÇİLECEK
İlana göre, Bakanlığın taşra teşkilatında istihdam edilmek üzere 8 bin sürekli işçi, ihtiyaç duyulan hizmet türlerine göre il düzeyinde alınacak.
BAŞVURULAR İŞKUR ÜZERİNDEN YAPILACAK
Başvurular, 23 Şubat-27 Şubat tarihlerinde Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) esube.iskur.gov.tr adresi üzerinden elektronik (çevrim içi) kullanıcı girişi yapılarak alınacak.
3 BİN 250 GÜVENLİK GÖREVLİSİ
Sürekli işçi kadrolarının meslek ve kadro sayısına göre dağılımları şöyle; Bilgisayar sistem kurulum bakım onarım ve arıza giderme elemanı (84), biyomedikal cihaz teknolojileri servis destek elemanı (127), elektrikçi (Genel) 144, ısıtma ve sıhhi tesisatçı (143), inşaat boyacısı (64), klinik destek elemanı (600), güvenlik görevlisi (3 bin 250), marangoz (32), oto bakım onarımcısı-otomotiv mekanikçisi (2), oto elektrikçisi (2), otomotiv kaportacısı (2), temizlik görevlisi (3 bin 550).
KIRŞEHİR İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ'NE 26 KİŞİ ALINACAK
Sağlık Bakanlığı tarafından İşkur üzerinden alınacak personellerin duyuru ilanı yayınlandı. İlana göre Kırşehir İl Sağlık Müdürlüğü bünyesine 13 temizlik görevlisi, 9 güvenlik görevlisi (silahsız), 2 klinik destek elemanı, 1 elektrikçi ve 1'de ısıtma ve sıhhi tesisat personeli alınacak.
18-40 yaş arası Kırşehir merkez ve ilçelerine alınacak olan 26 personel için başvurular 23-27 Şubat 2024 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. (HABER: FAHRETTİN TOKER)