Vali H. Mete Buhara’dan Cumhuriyet Bayramı mesajı:

 “Türkiye Cumhuriyeti, çağdaş uygarlık yolundaki şanlı yürüyüşüne azim ve kararlılıkla devam edecek”

Çiftçiler, Sözleşmeli Besicilik konusunda bilgilendirildi Çiftçiler, Sözleşmeli Besicilik konusunda bilgilendirildi

Vali H. Mete Buhara, 29 Ekim Cumhuriyet bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

İstiklal mücadelesinde tarihin şahitlik ettiği en büyük kahramanlık destanlarından birisini yazan Türk Milleti’nin koşullar ne olursa olsun hür ve müstakil yaşama arzusundan asla taviz vermeyeceğini bir kez daha tüm dünyaya gösterdiğini ve kazandığı eşsiz zaferi Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşuyla taçlandırdığını belirten Vali H. Mete Buhara, yayınladığı bayram mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Değerli Kırşehirliler, Geçmişi şanla dolu Türk Milletinin evlatları olarak Cumhuriyetimizin kuruluşunun 99. yıl dönümüne ulaşmanın heyecanı ve sevinci içerisindeyiz. Tarihin her döneminde bağımsız olarak yaşamış, canından aziz bildiği vatan topraklarını canı pahasına korumasını bilmiş Türk Milleti, 19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıkarak kurtuluş meşalesini yakan Mustafa Kemal Paşa’nın etrafında kenetlenerek İstiklal Mücadelesini başlatmıştır.

“İstiklal mücadelesinde tarihin şahitlik ettiği en büyük kahramanlık destanlarından birisini yazan milletimiz, koşullar ne olursa olsun hür ve müstakil yaşama arzusundan asla taviz vermeyeceğini bir kez daha tüm dünyaya göstermiş, kazandığı eşsiz zaferi Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşuyla taçlandırmıştır.

“Büyük yokluk ve zorluklarla yürütülen Kurtuluş Savaşının kazanılmasını müteakip Mustafa Kemal Atatürk’ün “Türk milletinin karakter ve adetlerine en uygun olan idare, Cumhuriyet idaresidir.” sözünde anlam bulduğu üzere milli iradenin tezahürü olarak 29 Ekim 1923 tarihinde Cumhuriyet ilan edilmiştir.

Ecdadımızın büyük bedeller ödeyerek kurduğu Türkiye Cumhuriyeti, milletimizin el ele vermesiyle kuruluşundan bugüne önemli mesafeler kat etmiş, günümüzde her alanda elde ettiği başarılarla dünya devletleri arasında saygın bir konuma ulaşmıştır. Bu cennet vatanının sevinçte ve tasada tek yürek olan evlatları olarak, Cumhuriyet değerlerine sahip çıkmak, önümüze çıkan engelleri birlik ve beraberlik içerisinde aşarak geleceğimizi inşa etmek, medeniyet yarışında ülkemizin daima ön saflarda yer alması için durmadan çalışmak en temel görevimizdir.

“Atatürk’ün hedef olarak gösterdiği ‘çağdaş uygarlık’ yolunda Cumhuriyetimiz emin adımlarla ilerlerken bu kararlı yürüyüşte geçmişte olduğu gibi şimdi ve gelecekte de bizleri hedeflerimizden alıkoymak isteyenler olacaktır. Ancak Türkiye Cumhuriyeti, çağdaş uygarlık yolundaki şanlı yürüyüşüne azim ve kararlılıkla devam edecektir.

“Bu duygularla, Cumhuriyetimizin 99. yıl dönümünde devletimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü, O’nun silah arkadaşlarını, tüm şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi saygı ve minnetle anıyor, Aziz Milletimizin Cumhuriyet Bayramı’nı en içten duygularımla kutluyorum.” (HABER: BEYHAN BALLI)