MUHARREM ERTAŞ’I  YARIN ANIYORUZ MUHARREM ERTAŞ’I YARIN ANIYORUZ

İsrail, Gazze Şeridi'nde bulunan ve kanser hastalarına yönelik bölgedeki tek hastane olan Türk-Filistin Dostluk Hastanesi'ni hedef aldı.
Abluka altındaki Gazze Şeridi'nde bulunan ve kanser hastalarına yönelik bölgedeki tek hastane olan Türk-Filistin Dostluk Hastanesi, İsrail ordusu tarafından hedef alındı. Hastanede hasar oluşurken, Dışişleri Bakanlığı, yapılan saldırıya ilişkin kınama mesajı yayınladı.
Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, "İsrail'in bugün (30 Ekim) Gazze Türk- Filistin Dostluk Hastanesi'ne yaptığı saldırıyı en şiddetli biçimde kınıyoruz. Gazze'deki tek kanser hastanesi olan söz konusu kurumun koordinatları dahil, gerekli her türlü bilgi İsrail makamlarıyla önceden paylaşılmış olmasına karşın böyle bir saldırının gerçekleştirilmesinin hiçbir izahı olamaz. Gazze'deki Filistin halkını en temel haklarından mahrum bırakmayı amaçlayan kuşatma ve bu insanlık dışı saldırılar, uluslararası hukuku açıkça ihlal etmektedir. İsrail, Gazze sakinlerini hiçbir ayrım gözetmeksizin topyekün hedef almaktan vazgeçmelidir." ifadelerine yer verildi. (HABER: FAHRETTİN TOKER)