Ankara Müteahhitler Derneği kurucusu, uzun dönem Müteahhitler Derneği Başkanlığı yapan Keçiören'in sevilen yüzü ve Kırşehirliler Vakfı Genel Başkanı Tuncay Tekay önceki gün İYİ Parti’den Ankara 2. Bölge Aday Adaylığını açıkladı.

İYİ Parti Genel merkezine bizzat başvurusunu yapan Tekay başvurusunu yaptıktan sonra kendisine destek için gelen yaklaşık 500 kişilik gönüldaşına şöyle seslendi:

"Değerli gönüldaşlarım, değerli arkadaşlarım, değerli ülküdaşlarım, değerli hemşehrilerim; Bugün Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün kurmuş olduğu Yüce Meclis'e üyelik için müracaata geldim. Allah yüzümüzü utandırmasın. Bu kutlu yolda Yüce Türk Milletine en iyi şekilde hizmet edeceğime söz veriyorum. Hakkı, hukuku, adaleti ve Türk Milletinin demokrasiye olan aşıklığını, parlamenter sisteme geçme mücadelemi hiç durmadan sürdüreceğim. Elimden gelen mücadeleyi burada vereceğim. Bu yolda Genel Başkanımız Meral Akşener'le yol yürümekten büyük gurur ve mutluluk duyuyorum. Kendisinin açmış olduğu bu kutlu yol Türkiye'nin ileri gelecekte müreffeh ve mutlu bir Türkiye içindir. Biz de bu yolda yol arkadaşlığı yapmaktan onur ve gurur duyuyoruz."

Tuncay Tekay kendisini bu kutlu yolda yalnız bırakmayan Kars Dernekler Federasyonu ve yönetimine, Kırıkkale Dernekler Başkanlığı ve yönetimine, Kırşehirliler Derneği Başkanı ve Yönetimine, Kırıkkaleliler Vakfı ve Yönetimine ve Kırşehirliler Vakfı ve yönetimine ayrı ayrı teşekkürlerini iletti. (HABER MERKEZİ)