Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Prof. Dr. Vedat Işıkhan'ın çevrimiçi katılımıyla "İİMEK'lerin Etkinleştirmesi" özel gündemiyle, Türkiye genelinde aynı anda İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu toplantıları yapıldı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız Prof. Dr. Vedat Işıkhan, Türkiye'nin bütün illerindeki İİMEK üyelerine İİMEK'lerin etkinliğinin artırılması için yapılması gerekenler ile Aktif İşgücü Politikaları ve İş Sağlığı ve Güvenliği konularında yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Kırşehir İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Nisan ayı olağan toplantısına, Vali Yardımcısı Zikri Şahin başkanlık etti. Toplantıda, Kırşehir İŞKUR İl Müdürü Metin Ülgen Kaya kurum faaliyetleri hakkında sunum yaptı.

Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Genel Müdürlüğüne tarafından yayınlanan Mesleki Eğitimde İş Sağlığı ve Güvenliği konulu 2024/36 sayılı Genelge kapsamında koordine edilen çalışmalar hakkında İİMEK' e bilgi sunuldu. İş Sağlığı ve Güvenliği konusunda yapılması gerekenler, alınacak tedbirler ve denetimler konuşuldu. (HABER MERKEZİ)

Kırşehir Belediyesi’nin yeni  kursları 3 Haziran’da başlıyor Kırşehir Belediyesi’nin yeni kursları 3 Haziran’da başlıyor