KOGYAD İstanbul Şubesi Başkanı Albay Tahir Canatan, geceye katılanlara ve destek verenlere teşekkür etti…

 

“Tüm Kırşehirliler Buluşuyor” gecesi İstanbul’da görkemli geçti

 

Kırşehir Öğrenim Gençliğine Yardım Derneği’nin (KOGYAD) İstanbul Şubesi’nin düzenlediği “Tüm Kırşehirliler Buluşuyor” gecesi büyük bir katılımla gerçekleştirildi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Zeytinburnu Çırpıcı Tesisleri’nde düzenlenen “Tüm Kırşehirliler Buluşuyor” gecesi Cumartesi günü yapıldı.

Türkiye Cumhuriyeti'nin kamu yararına faaliyet gösteren en eski üçüncü derneği olan KOGYAD İstanbul Şubesi Başkanı Emekli Albay Tahir Canatan, bir konuşma yaparak Ahiliğin Merkezi, Eğitimin ve Türkülerin Başkenti, Abdallar, Erenler, Ozanlar diyarı, demokrasi gazisi Kırşehir'imizin birbirinden güzel insanlarının İstanbul'da bir araya geldiği Kırşehir Öğrenim Gençliğine Yardım Derneği Dayanışma Gecesi’nin düzenlenmesinde emeği geçenlere ve katılanlara teşekkür etti.

Türkiye Cumhuriyeti’nin Kamu Yararına en eski üçüncü derneği olan Kırşehir Öğrenim Gençliğine Yardım Derneği (KÖGYAD) İstanbul Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Emekli Albay İzzet Tahir Canatan olarak, Yönetim Kurulum Adına yaptığı açıklamada şunları ifade etti:

“Cumhuriyetimizin kurucusu Atatürk’ün, Kırşehir’e gelişinin 103.üncü yıl dönümüne denk gelen, 24 ARALIK 2022, Cumartesi günü düzenlediğimiz “İSTANBUL’DAKİ TÜM KIRŞEHİRLİLER BULUŞUYOR.” Gecesini, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne ait Çırpıcı Sosyal Tesisleri, Zeytinburnu’nda büyük bir katılım ve coşku ile icra ettik. Geceden yaklaşık iki ay kadar öncesinde, İstanbul’da bulunan Kırşehir ile ilgili tüm dernek başkanlarını, yardımcım, aynı zamanda Ahi Vakfı Başkan Yardımcısı ve iş insanı Süleyman DEMİR sponsorluğunda bir kahvaltı programında buluşturarak gecemize üyeleri ile birlikte gelmeleri için davet ederek gecemizle ilgili bilgiler verdik. Bu gece ile ilgili davetiye, sosyal medya hesaplarımız, internet medyası ve ulaşabildiğimiz yazılı medyadan da tüm Kırşehirlilere bilgi vermeye gayret ettik.

“Gecemize; bir olmak, birlik olmak, birlikte KIRŞEHİR olmak maksadıyla, vilayetimizin iki, toplamda yedi Kırşehirli milletvekiline verilmek üzere bizzat ben Millet Meclisine giderek ilgili personellerine davetiyelerini bıraktım. Sonrasında, yönetim kurulumdan bazı arkadaşlarımın da olduğu saygın bir hemşeri gurubu ile Kırşehir’e giderek, Valimiz Sayın Hüdayar Mete Buhara Beyi, Belediye Başkanımız Sayın Selahattin Ekicioğlu Beyi ziyaret ederek gecemizle ilgili bilgiler verdim ve davetiyelerini bıraktım. İki makam sahibinin de çok yakın ilgilerini tüm ziyaret ekibi olarak yakinen hissettik, sağ olsunlar, var olsunlar. Bu arada altı ilçemizin kaymakam ve belediye başkanlarına da davetiyelerini ulaştırdık.

“24 Aralık’ta yaptığımız gecemize damga vuran Belediyemizin Abdallar gurubu ile muhteşem performans sergileyen bayanlar korosu ve harika sesleriyle gönülleri fetheden solistleri görevlendiren Kırşehir Belediye Başkanı Sayın Selahattin Ekicioğlu’na, gecemize destek olabilmek için hiçbir fedakârlıktan kaçınmayan Başkan Yardımcısı Sayın Cumhur Uzun’a, Özel Kalem Müdürü Sayın Nazım Köksal’a ve Kırşehir Belediye Meclisi Üyesi Sayın Şule Serap Vural Hanımefendi ile bu harika ekiplere şeflik eden Sayın Umut Yoldaş’a,

Yozgat merkezli uyuşturucu operasyonunda yakalanan 41 zanlıdan 20'si tutuklandı Yozgat merkezli uyuşturucu operasyonunda yakalanan 41 zanlıdan 20'si tutuklandı

“Gecemize katılarak bizleri onurlandıran; Ankara Milletvekili Sayın Yıldırım Kaya’ya, Şişli Emniyet Müdürü Sayın Özay Kayhan’a, Şafak Hastaneleri Başhekimi Prof.Dr. Sayın Bektaş Yıldırım’a, Prof. Dr. Sayın İlhan Şahin’e, Prof. Dr. Sayın Selçuk Baktıroğlu’na, Doç. Dr. Sayın Erol Ülgen’e, Dr. Sayın Hüseyin Haşhaş’a, Ahi Kültürünü Arş. ve Eğitim Vakfı Başkanı Av. Eyyüp Arıcan’a, iş insanları; Yücesan A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Refik Yücesan’a, Bema İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Tahir Pars’a, Bağcı Zeytinleri Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Samet Bağcı’ya, Sayın Cemal Ülgen’e, Sayın Mehmet Altunçanak’a, Sayın Kadir Adıgüzel’e, Sayın Tuncay Koçak’a, Sayın Recep Veyseller’e, Sayın İbrahim Yüksel’e, Sayın Ramazan Gök’e, Sayın Hüseyin Köksal’a, mazeretleri nedeniyle gecemize katılamayan Sayın Şeref Tamtürk ve Sayın Ferhat Tamtürk’e, Şair ve Yazar Sayın Osman Bölükbaşı Dara’ya,   Miniatürk Müdürü Sayın Ayşe Çağlayan’a, tüm ilçe siyasi parti temsilcilerine, tüm sivil toplum kuruluşu başkanları ile yönetim kurulu ve üyelerine, gecemizin çok başarılı bir şekilde sunusunu yapan Dünya Kırşehirliler Dernek Başkanı Sayın Ünal Kaya’ya, Ahi anası ve Kırşehir Sevdalısı Aynur Saydam Hanımefendi’ye ayrıca isimlerini zikredemediğim tüm katılımcı hemşerilerime, katılımları, katkıları ve destekleri için Kırşehir Öğrenim Gençliğine Yardım Derneği İstanbul Şubesi Yönetim Kurulu adına kalbî teşekkürlerimizi sunuyorum. Siz değerli, memleket sevdalısı hemşerilerimizi gecemizde mutlu görmek bizleri de ziyadesiyle mutlu etmiş ve yeni geceler yapmak için gayretlendirmiştir.  (HABER: BEYHAN BALLI)