Kırşehir'de emekliler merakla seyyanen zam beklerken indirim müjdeleriyle karşılaştı.

CHP İl Başkanı Genç’ten  Ramazan Bayramı mesajı CHP İl Başkanı Genç’ten Ramazan Bayramı mesajı

Geçtiğimiz günlerde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Kırşehir'e gelerek emeklilere indirim müjdeleri vermişti. 

Bakan Işıkhan'ın Kırşehir'de duyurduğu indirim müjdelerinden ilki olan trende yüzde 10 indirim uygulaması başladı. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, 2024 Emekliler Yılı kapsamında bakanlığa ait trenlerde emeklilerin yüzde 10 indirimli seyahat edeceğini açıkladı.

Bakan Uraloğlu, "Emeklilerimizin ekonomik, konforlu ve rahat bir şekilde seyahatlerini sağlamak üzere yüksek hızlı, ana hat ve bölgesel trenlerimizde yüzde 10 indirim uygulamasını başlatıyoruz" sözleri ile müjdeyi duyurdu.

Bakan Uraloğlu'nun duyurduğu indirim müjdesine Kırşehir'deki emekliler, "Trenimiz yok ki trene binip de indirimden yararlanalım. Biz maaşlarımıza artış istiyoruz. Ülkemizi idare edenler lütfen artık emeklinin sesini duyun ve maaşlarımıza zam yapın. Kırşehir’de olmayan trene bile indirim alırken, maaşlarımıza istediğimiz zammı alamıyoruz" ifadelerinde bulundular. (HABER: FAHRETTİN TOKER)