Berber ücretlerine zam!

 

TRAŞ OLMAK DA

ARTIK LÜKS OLDU!

 

Elektrik, doğalgaz, kira, BAĞ-KUR ve kullandıkları malzemelere ardı ardına gelen zamlardan sonra zam talebinde bulunan şehrimizdeki berberlerin talebi uygun görüldü ve tarifeleri yenilendi. 

          Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği Yönetim Kurulu’nun 15 Şubat'ta aldığı ve yürürlüğe giren yüzde 40 ile yüzde 50 oranında yapılan zam kararına göre, saç-sakal kesme, yıkama, fön-ağda 100 lira, saç kesme-yıkama ve fön 70 lira, saç yıkama-fön 35 lira, sakal kesme-saç yıkama, fön 50 lira, sakal kesme 35, model sakal 50 lira, 0-14 yaş çocuk saç kesim 50 lira oldu.

Nişan saçı 250, damat traşı 350, saç boyama 150, bıyık boyama 30, cilt bakımı, yanak çekme 30, saç düzleştirme 300, perma 350, ağda 20, kaş alma 20 lira oldu.

          Kırşehir berber esnaflarından Ayaz Erkek Kuaförü İşletmecisi Ramazan Şimşek, aldıkları yeni zammın kendilerini rahatlatacağını açıkladı.

Kullandıkları her malzemeye zam geldiğini ve son zamanlarda işlerini yürütmekte zorluk çektiklerini ifade eden Ramazan Şimşek, tarife ücretlerine gelen fiyat güncellemesinden dolayı mutlu olduğunu ifade etti.

Şimşek gazetemiz "Kırşehir Çiğdem"e yaptığı değerlendirmede, “Son aylarda berber esnafımızın kullandığı çeşitli girdilere gelen büyük zamlardan dolayı sıkıntı yaşıyorduk. Elbette biz de berber ücretlerine zam istemezdik. Ama elektrik, doğalgaz, kira, BAĞ-KUR ve kullandığımız tüm malzemelerinin fiyatları büyük çapta artınca zam da kaçınılmaz oldu” diye konuştu. (HABER: CEMRE BAYRAM)