Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Yozgat İl Koordinatörü Selim Türker, Kırşehir İl Tarım Orman Müdürü Duran Seçen ile birlikte Vali H. Mete Buhara’yı ziyaret ederek IPARD programı ve verilecek destekler hakkında bilgi verdi.

Ziyarette ayrıca, Kırşehir’de açılacak olan TKDK (IPARD) Destek Ofisi binasının kurulması hakkında yol haritası konuşuldu.   

Vali H. Mete Buhara, yaptığı açıklamada “Kırsal kalkınma programı IPARD kapsamına dahil edilen Kırşehir’de Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Destek Ofisi kuruluyor.  TKDK kırsal bölgelere yönelik vatandaşlarımızın daha iyi koşullar altında yaşaması ve faaliyetlerde bulunabilmeleri için sunulan teşviklerdir. Yapılan yardımlarla kırsal alanlarda kalkınma teşvik edilerek sürdürülen faaliyetlerden maksimum fayda elde edilmesi sağlanacaktır. TKDK destek oranları, kişilerin veya işletmelerin yapacakları yatırımların büyüklüğüne göre değişmektedir. TKDK projeleri kapsamında yatırımcılara 3 Milyon Euro’ya kadar %50 ile %75 oranları arasında hibe desteği sunulacak olup yapılacak olan yatırımlarda KDV ve ÖTV muafiyeti sağlanacaktır. TKDK destek bürosunun açılması ile vatandaşlarımıza bu program hakkında gerekli bilgilendirmede bulunulacak ve proje kabul işlemleri destek bürosunda kabul edilmeye başlanacaktır. 2023 yılı içerisinde IPARD III programı çağrıları yayınlanacak olup ilimizi de kapsayacaktır. Şimdiden vatandaşlarımızı bu desteklerden yararlanmaya davet ediyorum. Kırşehir'deki tüm çiftçi ve üreticilerimiz adına IPARD III programının hayırlı olmasını diliyor, TKDK Kırşehir Koordinatörlüğünün kurulmasında başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” sözlerine yer verdi. (HABER MERKEZİ)

“Anadolu’dan Esintiler”  konseri büyük beğeni topladı    “Anadolu’dan Esintiler” konseri büyük beğeni topladı