UNESCO Müzik Şehri Kırşehir'de sanatın diğer alanlarında da Belediye birçok programı hayata geçiriyor.

Kırşehir Belediyesi 1. Tiyatro Festivalinin üçüncü gününde, Neşet Ertaş Kültür Sanat Merkezi’nde Ordu Büyükşehir Belediyesi Tiyatrosu tarafından “Rumuz Goncagül” adlı oyun sahnelendi. Kırşehirli tiyatro severler ücretsiz sergilenenoyunlara büyük ilgi gösteriyor salon tamamen doluyor.

Kırşehir Belediyesi tarafından düzenlenen13 Kasım’da başlayan 1. Tiyatro Festivali 19 Kasım’daki oyunla sona erecek.

KIRŞEHİR HALKI TİYATROYU SEVDİ KIRŞEHİR HALKI TİYATROYU SEVDİ

Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, Tiyatro Festivali’ne katılarak Kırşehir’e gelen tiyatro ekiplerini kutlarken, oyunların hazırlanmasında ve sahnelenmesinde tüm emeği geçenleri kutladı.

Kültür sanat alanında Kırşehir’de ilkleri hayata geçirmeye devam eden Kırşehir Belediyesi Tiyatro Festivali ile farklı şehirlerden gelen Tiyatroları Kırşehirlilerle buluşturuyor. 13-19 Kasım tarihleri arasında ücretsiz olarak gerçekleştirilen Kırşehir Belediyesi 1. Tiyatro Festivali ile ilgili yazılı bir açıklama yapan Belediye Başkanımız Selahattin Ekicioğlu, şunları ifade etti:

Kırşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından organize edilen Tiyatro Festivali’nde bütün Kırşehir halkını davet eden Başkan Ekicioğlu, “Tiyatro Festivalimiz kapsamında Kırşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları ile birlikte, Ankara Büyükşehir Belediyesi, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Ordu Büyükşehir Belediyesi ve Hatay Büyükşehir Belediyesi Tiyatroları Kırşehirli Tiyatro severlere oyunlarını ücretsiz olarak sergiliyorlar. Tiyatro yaşamın bir parçasıdır. Yaşamın içindeki acılar, sevinçler, kimi zaman güldüren, kimi zaman ise düşündüren olaylar, sanatçılar tarafından sahnede canlandırılır. İnsan kendini tiyatroda yeniden yaşar. Bir eğitim görevi üstlenen tiyatro, aynı zamanda düşünmemize de vesile olur” diye konuştu. (HABER: FAHRETTİN TOKER)