Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) 2.ve 3.Liglerde grup maçları sona ererken, küme düşen takımlar de belirlendi. Küme düşen takımlar Türkiye Futbol Federasyonu’na (TFF) baskı yapmaya devam ediyor.

Profesyonel liglerde küme düşen takımlar Türkiye Futbol Federasyonu’na (TFF) baskı yapmaya devam ediyor. Kulüpler deprem nedeniyle ligden çekilen takım sayısının fazlalığı ve BAL’dan 15 takımın 3. Lige yükselmesini neden göstererek bu sezon düşmenin kalkmasını istiyor. 2 ve 3.liglerde alt sıralarda düğümün çözülmesi ile birlikte kulüplerin konuyla ilgili olarak resmi başvuru yaptığı öğrenildi.

Türkiye Futbol Federasyonu’na bir kez daha ‘düşme kaldırılsın ‘diye dilekçeler verildiği sızan haberler arasında.

DESTEK VERDİLER

Deprem felaketi nedeniyle depremden etkilenen bazı takımlar liglerden çekilmişti. Federasyonun bu sezona özel olarak 3. Lig’de küme düşmenin kaldırması ve bu ligi de 4 gruba çıkartıp bölgesel gruplar haline getireceği iddia ediliyordu. Eskişehirspor'un önderliğinde bu öneriye birçok kulüpten destek geldi.

Geçtiğimiz günlerde de “3. Lig için adalet" etiketiyle internet platformlarında seslerini duyurmak için harekete geçti.

Geleceğin hentbolcuları çalışmalarını sürdürüyor Geleceğin hentbolcuları çalışmalarını sürdürüyor

Federasyonun vereceği karar merakla bekleniyor.

Hatırlanacağı gibi 2’nci Futbol Ligi’nde mücadele eden temsilcimiz Kırşehirspor’un Kırmızı Grubunda geçtiğimiz yıllarda Süper Lig’te mücadele eden ve ard arda küme başarısız sezonlar geçiren Balıkesirspor ile Pazarspor 3. Lig’e düşmüşlerdi. (HABER MERKEZİ)

Editör: İlknur öncü