Kırşehir İl Hakem Kurulu Başkanı olan Deniz Çalışkan açıkladı

 

TFF Hakem Akademisi,

Aday Hakem Kurslarını Açıyor

Türkiye Futbol Federasyonu Hakem Akademisi, Türkiye genelinde aday hakem kurslarını açıyor.

Kırşehir İl Hakem Kurulu Başkanı olan Deniz Çalışkan, Kırşehir’de hakemlik kariyerine başlamak isteyen herkesi başvuru formunu doldurmaya davet etti.

Çalışkan’ın verdiği bilgiye göre, kurslar, "Online İçerik Paylaşımı", "İllerde Yüz Yüze Eğitim ve Kural Sınavı" ve "Atletik Performans Testi" olmak üzere 3 aşamadan oluşuyor. Başarılı olan adaylar, aday hakem olarak hakemlik kariyerine başlayacak.

40 Şehirgücüspor, kupa için sahaya çıkıyor 40 Şehirgücüspor, kupa için sahaya çıkıyor

Giriş şartları şöyle:

"Tek Hekimli Geçerli Sağlık Raporu (Spor Yapabilir Onaylı)"

"Güncel arşivli adli sicil kaydı",

18 yaşından küçükler için kaza-i rüşt veya anne ve baba muvafakatini almış olmak,

Atletik yapıya sahip olmak ve erkekler için 1,70 metre, kadınlar için ise 1,60 metreden kısa olmamak, AH Mülakat ve Kursunu başarı ile tamamlamak.

Yaş: 15-30

Geçiş için gerekli belgeleri:

Aday Hakemlik süresi en fazla 3 yıl olup, bu süre içerisinde İl Hakemi kadrosuna terfi edemeyen kişiler AH kadrosundan çıkartılırlar (Mücbir sebep halleri ve olağanüstü durumlarda MHK'nın onayı ile bu süre uzatılabilir).

Başarılı olan hakemler Okul müsabakaları, U-16 ve altındaki kategorilerdeki müsabakalar ile gerekli kurs, eğitim ve fiziksel yeterlilik testlerini başarı ile tamamlanması şartı ile genç ve amatör lig müsabakalarında görevlendirilecek. (HABER: SALİH HANÇER)