KIRŞEHİR KADEM İl Temsilciliği ve AFAD İşbirliğiyle “Temel Afet Bilinci Farkındalık Eğitimi“ düzenlendi.

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Yabancı Diller Konferans Salonu’nda düzenlenen eğitim programı KADEM Kırşehir Temsilcisi Kırşehir Diş Hastanesi Başhekimi Dr.Müge Şebnem Şahin’in açılış konuşmasıyla başladı.

Dr.Müge Şebnem Şahin konuşmasında programı organize eden Ahi Evran Üniversitesi Öğretim Üyesi ve KADEM Danışmanı “Kariyer Planlama Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü” Doç. Dr. Emine Şener’e, konferansın verilmesinde büyük emekler veren ve AFAD personeliyle bizzat gelerek katılım sağlayan  Kırşehir AFAD İl Müdürü Uğur Olgun’a ile AFAD personeline ve tüm katılımcılara teşekkür etti.

Erdoğan ailesinin acı günü Erdoğan ailesinin acı günü

Konferansta konuşan Kırşehir AFAD İl Müdürü Uğur Olgun ülkemizde yaşanan afetler ve etkileri hakkında bilgiler verdi.

Daha sonra slayt gösterisiyle afetler hakkında bilgeler veren AFAD personeli İdris Çetin bireylerin ve toplulukların deprem, yangın, sel gibi doğal afetlere karşı nasıl hareket etmesi,  neler yapması ve nasıl hazırlanması gerektiği konularda bilgiler verdi.

Ahi Evran Üniversitesi öğrencilerinin yoğun katılım sağladığı, ilgiyle takip ettiği, sorular sorduğu “Temel Afet Bilinci Farkındalık Eğitimi” KADEM Kırşehir Temsilcisi Dr. Müge Şebnem Şahin ile birlikte KADEM Danışmanı Kariyer Planlama Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç Dr. Emine Şener tarafından Kırşehir AFAD İl Müdürü Uğur Olgun’a teşekkür belgesi vermesiyle son buldu.(HABER: İLKNUR ÖNCÜ)

Editör: Çiğdem Sönmez