Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektör Prof. Dr. Mustafa Kasım Karahocagil, Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu’nu ziyaret etti.

Burada akademisyenlerle yapılan toplantıya katılan Rektör Karahocagil, kalitede kurumsallaşan bir üniversite olarak kalite hareketini bir ''Ahilik Hareketi'' olarak gördüklerini ifade etti.

Öğrenci merkezli, değer yaratan, diğerkâm bir bakış açısıyla yönetim anlayışını devam ettireceklerini kaydeden Karahocagil, “Liderle gelip liderle gelen bir süreçten bahsetmiyoruz. Sürekliliği olan bir anlayışı benimsedik ve buna göre de usul, erkan ve yönetim biçimimizi şekillendiriyoruz. Yani neyi-nasıl yaptığımızı bilen, gelişim odaklı, ileriye gitme esaslı şekilde hareket ediyoruz. Sizlerden Teknik Bilimler olarak beklentimiz bölgesel kalkınmaya ve Ar-Ge süreçlerine destek olmanız. Böylelikle THE Education sıralamasında iyi noktalara varmak hedefimize destek olacağınızı biliyoruz. Bunu birlikte uygulama alanlarını geliştirerek yapacağız’’ dedi.

Necdet Özbay'dan Kırşehir Basın Konseyi'ne ziyaret Necdet Özbay'dan Kırşehir Basın Konseyi'ne ziyaret

Akademik birim ziyaretlerinde Rektör Karahocagil’e Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Musa Özata, Genel Sekreter Dr. Öğr. Üyesi Hüseyin İlter, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Okulu Prof. Dr. Figen Tuncay, Teknik Bilimler MYO Müdürü Doç. Dr. Mustafa Özduran, Sağlık Bilimleri Enstitüsü Müdürü Doç. Dr. Atilla Taşkın, Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Cemalettin İpek ve Fen Bilimleri Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Rüştü Hatipoğlu ile akademisyenler ve idari temsilciler eşlik etti.(HABER MERKEZİ)