Kırşehir Hükümet Konağı inşaatına başlanıyor Kırşehir Hükümet Konağı inşaatına başlanıyor

İstanbul'da ikamet eden Kırşehirli hemşerimiz Süleyman Demir'in de aktif görev aldığı ve kısa adı "TAYFA" olan "Toplumsal Afet Yardım Faaliyetleri Platformu" 11 ilimizde meydana gelen ve kırk binden fazla insanımızın öldüğü, yüz binlerce insanımızın yaralandığı ve evsiz kaldığı deprem bölgesine yardımları devam ediyor.

İstanbul'da ikamet eden hemşerilerimiz Refik Yücesan ve Cemal Ülgen'in de maddi katkıda bulunduğu ve kuruluş amacı doğal afetler ve deprem gibi durumlarda yasal izinler alınarak gönüllü ve resmi tüm yardım kuruluşlarına ve sivil toplum kuruluşlarına yardımcı olmak olan "TAYFA PLATFORMU'na ayrıca Ahi Kültürünü Araştırma ve Eğitim Vakfı, Dosteli Vakfı, Mas-Sit Matbaacılar Sitesi Matbaacıları, Matbaacılar Derneği ve Oğuz Boyları Derneği her türlü katkıda bulunuyor.

Ahilik ruhuyla, Yunus Emre'nin hoşgörüsüyle çalışmalarını sürdüren "TAYFA PLATFORMU'nun hiçbir ticari amacı olmadığı ve hiç bir siyasi menfaat taşımadığı yetkililerce belirtiliyor.

Cumhuriyetin kuruluş ilkeleri, Ahilik Kültürünün manevi değerleriyle hizmet etmeyi prensip edinen “TAYFA PLATFORMU”nun manevi değerleriyle hizmet ettiği ve hiç bir cemaat, tarikat veya herhangi bir dini istismar gruplarıyla herhangi bir bağlantısının olmadığı bildirildi.

Özelliklerinin deprem bölgelerinde temsilcilikler kurarak, yardımları temsilcilere teslim etmek ve bu yardımların köyler dahil ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak olduğu belirtilen "TAYFA PLATFORMU" yöneticileri, depremin ikinci gününden itibaren 7 Kamyon, 1 Tır, 1 Panelvan ile muhtelif tıbbi malzeme, giyim, gıda, soba, kömür, hijyen malzemeleri, çeşitli araç ve gereçler, oyuncak gibi çeşitli eşyaları depremzedelere teslim ettiklerini ve bu esnada Kahramanmaraş'ın Merkezi, Göksun ve Pazarcık İlçeleri, Gaziantep Nurdağı, Hatay Merkezi, İskenderun İlçesi ve köyleri, Adıyaman Merkezi ve köylerine giderek depremzedelere yardımcı olmanın vicdani rahatlığı içerisinde olduklarını belirttiler.

Depremzedelere yardımlarının devam edeceğini belirten "TAYFA PLATFORMU" yetkilileri, “Allah ülkemize bir daha böyle acı ve üzücü olaylar göstermesin” dediler. (HABER: CEMRE BAYRAM)