Kırşehir MEPAŞ yeni binasına taşındı… Kırşehir MEPAŞ yeni binasına taşındı…

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek bugün Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde kamuda tasarruf paketini açıklayacak. Kamu harcamalarında 100 milyar liralık düşüş sağlanması hedeflenen paket uyarınca giderler kalem kalem hesaplanacak, zorunlu olmadıkça bina ve araç kiralanmayacak, yurt dışı gezilere gidilmeyecek. Tasarruf kurallarına uymayan kamu yöneticilerine yaptırım uygulanması da söz konusu olacak.
Kırşehir ile birlikte Türkiye genelinde uyulacak olan tasarruf tedbirlerinin detayları bugün ki gerçekleşecek toplantıda belli olacak.
Kamu harcamalarında 100 milyar liralık düşüş sağlaması hedeflenen tasarruf paketi, bugün Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz ve Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek tarafından açıklanacak.
Kamuda Tasarruf ve Verimlilik Paketi, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz ile Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in katılımlarıyla Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde düzenlenen toplantıyla kamuoyuyla paylaşılacak. Toplantı saat 10.00'da başlayacak. Kamuda tasarruf tedbirleri genişletiliyor. A'dan Z'ye tüm kalemler gözden geçirilecek. Kurumların tamamı elini taşın altına koyacak.
(HABER: FAHRETTİN TOKER)