Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından Toprak Mahsulleri Ofisi'nin (TMO) 2024 hububat alım fiyatları açıklandı. TMO tarafından makarnalık buğday için ton başına 10 bin, ekmeklik buğday için ton başına 9 bin 250 ve arpa için ton başına 7 bin 250 lira ödeme gerçekleştirilecek.

Jandarma personeli Neşet Ertaş'ın "Neredesin Sen" türküsünü seslendirdi Jandarma personeli Neşet Ertaş'ın "Neredesin Sen" türküsünü seslendirdi

Açıklanan hububat fiyatları sonrası CHP Kırşehir İl Başkanı Baran Genç, açıklanan rakamların enflasyonun çok altında kaldığını söyleyerek tepki gösterdi.

Yanlış tarım politikaları uygulandığını söyleyen Başkan Genç, "2023 yılı için arpa fiyatı ton başına 7500 TL idi,2024 yılı için ise 8000 TL olarak açıklandı. Bu fiyatla artık çiftçinin tarlasına hububat ekmesinin bir anlamı kalmamış oldu. Yanlış tarım politikalarının sonucu olarak TMO depoları hala arpa ve buğday ile dolu, bu yüzden de açıklanan fiyat ülkemizdeki enflasyonun çok altında kaldı. Şunu unutmayalım ki ülkemiz bir tarım ülkesi ve çiftçide para olmazsa kimsede olmaz" ifadelerini kullandı. 

Muhabir: FAHRETTİN TOKER