Boztepe İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü’ne bağlı personeller tarafından "Çevre Kahramanı Çocuklar" projesi kapsamında, Boztepe ilçemize bağlı Yenidoğanlı Köyü İlkokulu’ndaki öğrencilere ziraat mühendisleri tarafından tarım ekipmanlarıyla ilgili ders verildi.

Kurugöl Köyü'nden Çam Ailesi'nin acı günü Kurugöl Köyü'nden Çam Ailesi'nin acı günü

Boztepe Tarım İşletmeleri Müdürlüğü’nde Boztepe İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri alet ekipman tanıtımı yaptı ve ardından işletme içerisindeki Ceylan Parkı ziyaret edildi.

Proje içeriğinde su verimliliği, çevre temizliği, doğa gezileri, tarım etkinlikleri, ağaçlandırma çalışmaları, uygulama bahçelerinin oluşturulması, aile katılım faaliyetleri ve geri dönüşüm çalışmaları yer alıyor.

Bu bağlamda ilk etkinlik olarak İlçe Tarım Müdürlüğü yetkilileri, öğretmenler ve öğrencilerle birlikte geçtiğimiz günlerde Yenidoğanlı İlkokulu bahçesine ağaç dikerek, doğal yaşamın sürdürülebilirliği ve ekosistem dengesine katkı sağladı. Bu etkinlik sayesinde, öğrencilere çevre konularında sorumluluk duygusu kazandırmak ve doğal kaynakların korunmasına dair bilinç oluşturmak adına ilk adım atıldı. (HABER: İLKNUR ÖNCÜ)