Kırşehir Tarım ve Orman İl Müdürü Duran Seçen ve Kırşehir Ziraat Odası Başkanı Mevlüt Toprak, son günlerde görülen yağışların ardından ekili alanlara giderek inceyemelerde bulundular.

Çiftçilerin tarımsal üretimlerinin sürdürülebilirliğini sağlayarak üretimlerini artırmaları ve böylece üreticilerin zirai gelirlerinin artırılmasını sağlamak amacıyla Kırşehir Tarım ve Orman İl Müdürü Duran Seçen ve Kırşehir Ziraat Odası Başkanı Mevlüt Toprak sahada incelemelerde bulunarak teknik destek vermeye devam ediyor.

Kırşehir Tarım ve Orman İl Müdürlüğü personellerinin saha çalışmaları devam ediyor. Bu hafta Mucur İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğüne bağlı personellerimiz buğday, arpa tarlalarında gelişim ve hastalık kontrolleri yaptılar.İlkbaharda yağışlı havaların etkisiyle nem oluşumu ve ardından seyreden sıcaklık artışları fungal (mantari) hastalıkları tetikleyebilmekte olup bu hastalıklar hakkında köy muhtarlarımıza ve çiftçileri bilgilendirdiler. (HABER MERKEZİ)

Türkiye'de 5 ayda hava yolunu  kullanan yolcu sayısı 73 milyonu aştı Türkiye'de 5 ayda hava yolunu kullanan yolcu sayısı 73 milyonu aştı