Kırşehirli hemşehrimiz tarihçi ve kısa adı MESVAK  olan Müteşebbis Gelişim Vakfı  Mütevelli Heyeti Başkanı  Kazım Ceylan, Ahilik haftası etkinlikleri çerçevesinde üç ilde düzenlenen konferanslara konuşmacı olarak katılacak.

Kazım Ceylan ilk olarak Diyarbakır Türkmenleri  2. Uluslararası Tarih, Kültür, Tarım Şöleni'nde (Diyarbakır Türkmenleri, Valilik ve B. Belediyesi desteğinde)16-17 eylülde, Bismil Türkmenhacı'da ve  Sezai Karakoç Kültür Merkezinde, " Medeniyetimizin ve Birliğimizin Mayası Ahilik" konusunda birer konferans verecek.

Ardından Eylül Salı günü saat 11.00’de Kırıkkale'de, Valilik-Belediye ve Esnaf Odaları'nın Ahilik kutlamaları programı kapsamında Kültür Merkezinde, "Ahilik ve Medeniyetimizin Oluşumuna Etkileri" konusunda bir konferans verecek.

Kazım Ceylan’ın son konferansı ise Ankara- Keçiören'de, 22 Eylül Cuma günü saat 19.00'da, Neşet Ertaş Kültür ve Sanat Merkezi'nde, KIR-DER ile Keçiören Belediyesi organizesinde, Büyük Kırşehir Buluşması”nda “Kırşehir'den İnsanlığa Yayılan Işık- AHİLİK" konusunda olacak.

Kazım Ceylan, üç ilde yapacağı bu programlarda Türk Milleti'nin insanlığa sunduğu yegâne sistem olan Ahiliği anlatacağını belirtti ve vakti olanları konferanslarına davet etti. (HABER: FAHRETTİN TOKER)

Kurban Bayramı tatilinde demir yollarını 7,5 milyon kişi kullandı Kurban Bayramı tatilinde demir yollarını 7,5 milyon kişi kullandı

 

Editör: Ayhan Ceylan