Tanju Özcan neden ihraç edildi? Tanju Özcan kimdir? Tanju Özcan nereli ve kaç yaşında? soruları sosyal medyada gündem oldu.

CHP'li Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'ın CHP'den ihracı kesinleşti. Peki Tanju Özcan neden ihraç edildi? Tanju Özcan kimdir? Tanju Özcan nereli ve kaç yaşında? 

Baygaralar kimdir? Ramazan Baygara kimdir? Ramazan Baygara nereli ve kaç yaşında? Baygaralar kimdir? Ramazan Baygara kimdir? Ramazan Baygara nereli ve kaç yaşında?

Tanju Özcan, herhangi bir partiye geçmeyeceğini belirtti. Özcan, CHP İstanbul İl Başkanlığı'nı Özgür Çelik'in kazanmasına ilişkin ise, "Beklediğim bir gelişmeydi. Kurultay sonucuna nasıl tesir edecek emin değilim. Ben tabii Özgür Özel'e başarılar diliyorum. Umarım, CHP'yi Kemal Kılıçdaroğlu'nun belasından kurtarır" diye konuştu. Vatandaşların merakla beklediği Tanju Özcan neden ihraç edildi? Tanju Özcan kimdir? Tanju Özcan nereli ve kaç yaşında?

TANJU ÖZCAN KİMDİR?

Tanju Özcan, 12 Aralık 1973'te Bolu'da doğdu.
Evli ve bir çocuk babası olan Özcan, Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdi veserbest avukat olarak çalıştı. Bolu Belediyesinde Belediye Meclis Üyeliği, Bolu spor Yöneticiliği görevleri yapan Özcan, CHP Bolu Merkez İlçe ve CHP Bolu İl Başkanlığı görevlerinde bulundu. 2009 yerel seçimlerinde CHP Bolu Belediye Başkan Adayı oldu.
Özcan, 22 Haziran 2011 Genel Seçimlerinde gelerek Cumhuriyet Halk Partisi Bolu Milletvekili seçildi.
24. Dönemde Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlık Divanı Katip Üyesi oldu. 24.dönemde TBMM İçişleri Komisyonu Üyeliği ve Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Üyeliği görevlerinde bulundu. 25. dönemde Cumhuriyet Halk Partisinden Bolu Milletvekili seçildi.
Tanju Özcan, 31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinde CHP'den Bolu İli Belediye Başkan adayı oldu. (HABER MERKEZİ)