Tufan Gündüz Kırşehirlilerle buluştu Tufan Gündüz Kırşehirlilerle buluştu

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, sosyal medya hesabından Bolu ve Kırşehir Belediyesi üzerinden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na eleştirilerde bulundu. 
14 Mayıs ve 28 Mayıs seçimlerinde başarısız çıkan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun bugüne kadar girdiği bütün seçimleri kaybetmesine rağmen hala koltuğunu bırakmayarak önümüzdeki aylarda yapılacak kurultayda yeniden genel başkanlığa aday olmasını zaman zaman sert dille eleştiren, hatta Bolu'dan Ankara'ya kadar yürüyerek gelen ve bu nedenle partisinden ihraç edilen Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan eleştirilerine bir yenisini daha ekledi.
31 Mart 2024 tarihinde gerçekleştirilmesi planlanan yerel seçimler öncesi CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun koltuğu bırakması gerektiğini savunan Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, sosyal medya hesabından "Kağıt üzerinde kazanılması mümkün olmayan Bolu gibi, Kırşehir gibi Belediyeleri kazanan öz CHP’lilere danışmak bir yana “Ne yaptınız da, ne söylediniz de kazandınız” diye bile sormuyor" açıklamasında bulundu.
Bolu Belediye Başkanı Özcan sosyal medya hesabından yaptığı açıklamasının devamında; "Sayın @kilicdarogluk‘nın niye kaybettiğini şimdi daha iyi anlıyor musunuz? Atatürk’e hakaret eden, Milli duruşları olmayan “Siyasi Çöpleri” bulup kendine danışman yapıyor. Ama bu süreçte kağıt üzerinde kazanılması mümkün olmayan, Bolu gibi, Kırşehir gibi Belediyeleri kazanan öz CHP’lilere danışmak bir yana “Ne yaptınız da, ne söylediniz de kazandınız” diye bile sormuyor. Bu kafa ile imkansız Sayın Kılıçdaroğlu. Bırakın artık koltuğu, bu ülkenin çocuklarını 31 Mart’ta bari ağlatmayın" ifadelerine yer verdi.
Bilindiği üzere 14 Mayıs seçimlerinde Kırşehir CHP'den bir Milletvekili çıkarırken AK Parti de diğer Milletvekilini almıştı. Yine Kırşehir'de Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde ise AK Parti adayı Recep Tayyip Erdoğan birinci, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve partisi ise ikinci olmuştu. (HABER: FAHRETTİN TOKER)