17 ilin, profesyonel takımı yok! 17 ilin, profesyonel takımı yok!

OKUL Sporları 2024 yılı faaliyet programında yer alan “Taekwondo Yıldızlar (Erkek-Kız) Grup Yarışmaları” Kırşehir’de başlıyor.

3-5 Nisan tarihlerinde Aşıkpaşa Spor Salonunda düzenlenecek olan yarışmalara Adana, Aksaray, Ankara, Bolu, Eskişehir, Hatay, Karaman, Kayseri, Kırıkkale, Kırşehir, Konya, Mersin, Nevşehir, Niğde, Sivas ve Yozgat olmak üzere 16 ilden 400’ün üzerinde sporcu ve antrenör katılacak.

Grup Yarışmaları için 2 Nisan’da yapılacak olan teknik toplantının ardından 3 Nisan’da saat 10.00’da Aşıkpaşa Spor Salonu’nda yarışmalar start alacak.

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Kırşehir Gençlik ve Spor İl Müdürü Numan Nafiz Şahin, Teakwondo Grup Yarışmalarına 400’ün üzerinde sporcu ve antrenörün katılacağına dikkat çekerek; “Kırşehir’de böyle bir organizasyona ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyuyoruz, 2024 yılı faaliyet programı kapsamında düzenlenecek olan Grup Yarışmaları için ilimizde ağırlanacak tüm sporculara başarılar dilerim. Tek hedefimiz konuk ekiplerin kentimizden iyi izlenimle ayrılmasıdır” diye konuştu.

(HABER: SALİH HANÇER)