Kırşehir Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı trafik ekiplerinin il genelinde son günlerde yaptığı denetimlerde sürücülere park cezası başta olmak üzere çeşitli nedenlerle ceza yazmaları sürücüleri adeta isyan ettirdi.

U17 TAKIMIMIZ, GÜNEYKENT’TE ÇALIŞTI U17 TAKIMIMIZ, GÜNEYKENT’TE ÇALIŞTI

         Lise Caddesi, Terme Caddesi, Ankara Caddesi başta olmak üzere bazı cadde ve sokaklara araç parkı yapan sürücülere hatalı park yaptıkları gerekçesiyle ceza yazıldığı bildirildi.

         Trafik ekiplerinin Mucur ve Kaman’da da şehir içinde trafik denetimlerini arttırdığı ve kusurlu görülen sürücüleri uyarmadan ceza yazdıkları öğrenildi.

         Kırşehir’de son günlerde Şehir İçi ve Bölge Trafik Müdürlüğü ekiplerince sürücülere ceza yazmalarına tepki gösteren vatandaşlar, “Bizler aracımızı park yasağı olmadığını bildiğimiz yere ya da yol kenarına dörtlümüzü yakıp eczaneden bir ilaç, ya da bakkaldan bir su almak için aracımızı bırakıp gidiyoruz. Geldiğimizde aracımıza ceza yazılmış. Aracımız içinde otururken, ekiplerin uyarısı üzerine oradan gidiyoruz, sonra bir bakıyoruz ki aracımıza ceza işlemi uygulanmış. Ne yapalım yani o zaman ya park sorununu çözün, ya şehir içindeki tüm esnafları oradan kaldırın, ya da şehir içinde araç trafiğini yasaklayın. Vallahi canımızdan bezdik. Bir ayda bir araç sahibine 5 kez ceza uygulanır mı? Yaya geçitlerine park etmiş arabaları ve okul önlerinden son sürat giden araçları neden kimse görüp gereğini yapmıyor?

Kırşehir Emniyet Müdürümüz Sayın Erdoğan Kartal’a çağrıda bulunuyoruz. Trafik sorunu cezalarla mı çözümlenecek? Bizlere ceza yazmak yerine önce uyarsalar; devamında ceza uygulasalar daha uygun olmaz mı? Zaten ekonomik sıkıntı içinde zor günler yaşıyoruz, bir de şimdi cezalarla uğraşıyoruz. Emniyet Müdürümüz bu konuyla ilgili gerekli çalışmaları yapmasını bekliyoruz” diye konuştular. (HABER: İLKNUR ÖNCÜ)