“Yargısız infaz Ahi kentinin Ahi taraftarına yakışmaz” 

“Yargısız infaz Ahi kentinin Ahi taraftarına yakışmaz” 

Kırşehir Belediyespor As Başkanı Çağatay Han Torun’dan değerlendirme:

“Yargısız infaz Ahi kentinin Ahi taraftarına yakışmaz” 

Kırşehir Belediyespor As Başkanı Çağatay Han Torun haftalar sonra sessizliğini bozdu ve sezonu değerlendirdi.
Sezon ortasındaki 7 maçlık periyodun, neredeyse takımı küme düşme hattına ittiğini ve o serinin bedelinin Kırşehir’e ağır olduğunu belirten As Başkan Çağatay Han Torun, “Play-off şansımızı bitime 3 hafta kala kaybettik” dedi.
Grupta  en az yenilen 2’nci, en az gol yiyen 4’üncü, üstündeki 7 takımdan sadece 3’üne yenilen, deplasmanda en fazla puan toplayan 5’nci takım olmalarına rağmen play-off oynayamamanın üzüntüsünü yaşadıklarını belirten Çağatay Han Torun, sosyal medya hebasından yaptığı açıklamada şunları ifade etti:
“Kırşehir Belediyesporumuzun 05/09/2021 tarihinde deplasmanda oynadığı Pazarspor maçı ile başlamış olduğu TFF 2nci Lig Beyaz Grubundaki mücadelesi bugün itibariyle yine deplasmanda oynadığımız ve 4-0 galibiyetle bitirdiği Kırklareli maçı ile sezon itibariyle sona erdi. Play-off iddiamız yazık ki 2 hafta önce pek çok eksikle mücadele ettiğimiz Karacabey deplasmanında aldığımız mağlubiyetle bitime 3 hafta kala kaybolmuştu. Yine de pek çok kadro dışı oyuncumuz olmasına rağmen takımımız Sinan Özdoğan hocamızla büyük bir ciddiyetle maçlara çıkıp, önceki 7 maçta alabildiğimiz sadece 4 puanın ardından gerçek kimliğine büründü ve oynadığı 6 maçta 13 puan toplamayı başardı. Grubumuzun en az yenilen 2nci, en az gol yiyen 4’üncü, üstündeki 7 takımdan sadece 3 üne yenilen, deplasmanda en fazla puan toplayan 5nci takım olmamıza rağmen play-off oynayamadık.
“Maalesef o 7 maçlık periyodun, neredeyse bizi küme düşme hattına iten o serinin bedeli şehrimize ağır oldu ve play-off şansımızı dediğim gibi bitime 3 hafta kala kaybettik. Karacabey maçında tam kadro olsaydık keşke, bugün daha farklı şeyler konuşuyor olurduk belki. Ama futbolda profesyonellikte keşkeler, belkiler ve duygulara yer yok maalesef. Her zaman akıllı, adil, cesur, duygusallıktan uzak ve kararlı hareket edilmeli, yoksa menzilden uzaklaşılıyor. ‘Cesaret insanı zafere, korkaklık ise ölüme götürür.’ demişler. Cesareti olmayanın bahanesi olurmuş, inşallah bundan sonra bahane üretmeyenlerden oluruz. 
“Yine de mütevazi bir takım olmalarına rağmen mücadeleden vazgeçmeyen kadro dışı olsun olmasın tüm oyuncu kardeşlerimin alınlarından öpüyorum ki bugün kadro dışı diye ittiğimiz, hain ilan ettiğimiz o oyuncuların hepsi diğer tüm takım arkadaşları ile birlikte bu takımın başarısı için bir an olsun geri adım atmayan onurlu, gururlu ve cesur çocuklardır. Tüm takımın ortak tavrından sanki ayrılarmış gibi 3-5 kişi diyerek onları idam etmeye çalıştığımız için ben ŞAHSIM ADINA onlardan özür diliyorum. Hiçbir taraftarımızdan da olayların içini dışını bilmeden gaza gelip hüküm vermemeleri konusunda rica da bulunuyorum. Yargısız infaz Ahi kentinin Ahi taraftarına yakışmaz. 
“Sinan hocamı ayrıyeten tebrik ediyorum. Babacan tavırları, inisiyatif alabilmesi, oyun okuması ve taktik bilgisi ile takıma dokunuşu takımı anında kendine getirdi. Onca eksiğe rağmen cesareti ile gençleri de takıma monte ve motive ederek çok iyi bir istatistik yakaladı. Gözümüz futbola doydu. Emeğine , eline sağlık. Başarılarının devamını diliyorum. 
“Bu süreçte öncelikle takımıza sonsuz destek veren belediye başkanımız Sayın Selahattin Ekicioğlu’na, takımımıza her zaman kapısını açan milletvekilimiz Sayın Hacı Turan’a, yönetimde olmasa da tüm varlığıyla takıma destek olan TSO Başkanı Mustafa Yılmaz‘a bizlere elinden geldiğince maddi katkıda bulunan tüm hemşehrilerimize, yine maddi manevi emek veren, yönetimdeki arkadaşlarıma teşekkürü bir borç bilirim. 
“Takımımızı sezon boyunca hem evimizde hem deplasmanda destekleyen, yönetim kurulunu eleştirse bile saygı çerçevesinin dışına çıkmayan, başka şehirde yaşarken bile kulübe katkıda bulunan, bulunmaya çalışan, yalan, dolan ve eyyamdan uzak tek arzusu takımını destelemek olan, eleştirse bile evinden, işinden fedakarlık ederek takımına sahip çıkan yöneticilerini bağrına basan taraftarlarımıza sonsuz teşekkür ediyorum. Hakan Yurteri kardeşime, Zülfikar Karakılıç kardeşime, Ali Altay Süngü ve Hamit Küçükbıçakcı kardeşime, Yusuf Aşkın Toprak kardeşime, Ali Keleş kardeşime , Doğan Özbek hocama, Bekir ve Yaşar Adıgüzel kardeşlerime yönetime olmasa da takıma olan samimi destekleri için şahsım adına teşekkür ederim. Bu çizgide olup da ismini unuttuklarımdan özür dilerim. Bizler elbette yapıcı eleştirilere açığız ancak şu bilinmelidir nerede doğduğu fark etmeksizin bir kuruş karşılıksız yöneticilik yapan biri bu takımı, en az en fanatik taraftarımız kadar seviyordur. Haa, birde takım için zamanını, parasını, ailesini, işini harcayan biz yöneticilerin şerefine dil uzatma haysiyetsizliğini gösteren ‘’şerefliler’, sizler de iyi ki varsınız diyorum. 
“Elbette emektar kardeşim Salih Hançer'e de hakkını teslim etmek gerekir. Takımımızı her platformda sevenleri ile buluşturan kardeşime de tüm diğer basın mensubu ağabeylerime, kardeşlerime de teşekkürler. Bu duygu ve düşüncelerle, yarınların daha güzel olacağı inancı ile tüm camiamızı en samimi duygularımla selamlıyor, en derin saygılarımı sunuyorum.” (HABER: SALİH GÜNER)
 

Güncelleme Tarihi: 10 Mayıs 2022, 16:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER