“Takımımız hiçbir partinin arka bahçesi olmamıştır”

“Takımımız hiçbir partinin arka bahçesi olmamıştır”

Kırşehir Belediyespor Kulübü Başkanı Çağatay Han Torun, genel kurul öncesi konuştu:

“Takımımız hiçbir partinin arka bahçesi olmamıştır”

TFF 2. Lig, Kırmızı Grup ekiplerinden Kırşehir Belediyespor Kulübü Başkanı Çağatay Han Torun, gelecek hafta yapılacak olağanüstü genel kurul hazırlıklarının devam ettiğini ve bu kongrede kulübün isminin değiştirilmesinin ele alınacağını söyledi.

Kırşehir Belediyespor’un isminin değiştirilmesi konusunun 20 Temmuz’da yapılacak olağanüstü genel kurulda görüşüleceğini belirten Başkanı Torun, “Kırşehir’i Türkiye liglerinde temsil eden takımımızın adından bizler asla rahatsız değiliz. Ama hiç kimsenin kulübümüzü Belediye hangi partide ise o partininmiş gibi düşünmesine de izin vermemek için böyle bir çalışma içine girdik. 20 Temmuz’da yapacağımız genel kurulda bu konuyu görüşüp karara bağlayacağız” diye konuştu.

Kırşehir Belediyesi hangi siyasi partinin yönetiminde ise takımın da o partiye aitmiş gibi çok yanlış bir düşünce ile anılmasına üzüldüklerini belirten Başkan Torun, “Belediye Başkanımız Sayın Selahattin Ekicioğlu ile bu durumu görüştük ve o da bizim bu kararımızı saygı ile karşıladı. Bugüne kadar Kırşehir Belediyesi’nin dışında kimseden, hiçbir kurum ve kuruluşta doğru dürüst maddi destek alamadık. Bazı kişiler takımın adını gerekçe göstererek destek vermeyeceklerini bile söylediler. Bu durum gerçekten bizleri üzüyor. İnşallah 20 Temmuz’daki genel kurulda bu değişikliği görüşüp karara bağlayacağız. Umarız isim değişikliğinden sonra hiç kimse takımımızı siyasetin içinde çekmez ve herhangi bir bahane de üretmez” dedi.

Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu’nun bugüne kadar her zaman Kırşehir Belediyespor’un yanında olduğunu, isim değişikliğinden sonra da olacağına inandıklarını belirten Başkan Çağatay Han Torun, “Biz Belediye versin, biz bu takımı yönetelim gibi bir mantık içinde olmadık, olmayacağız. Yeri gelecek cebimizden vereceğiz, yeri geldiğinde yeni kaynaklar oluşturarak takımımızı kendi yağıyla kavurarak liglerde başarıyla Kırşehirimizi temsil etmesini sağlayacağız” ifadelerini kullandı.

Bu sezon güçlü bir grupta mücadele edeceklerini de belirten Torun, Kırşehir’e layık bir kadro kurmak için gece-gündüz çalıştıklarını söyledi.

Başkan Çağatay Han Torun, yaşanan ekonomik sıkıntıların herkese yansıdığını, bu nedenle kulüplerin de maddi anlamda bir çıkmazda olduğunu belirterek şöyle devam etti:

“Yaşanan ekonomik sıkıntılar ve sorunlar tüm piyasaları etkilediği gibi futbol piyasasını da oldukça olumsuz etkilemiştir. Ağırlaşan ekonomik koşullar ile futbolcu kardeşlerimiz de alacakları ücretlerde neredeyse 3 katı bir artış beklentisine girdikleri için kulüp olarak ince eleyip sık dokumak durumundayız. Kulübümüzün mali durumu ortada. Ayağımızı yorganımıza göre uzatarak takımımıza katkı sağlayacağına inandığımız oyuncuları kadromuza katmaya gayret ediyoruz. Önceki dönem borçlarından dolayı transfer yasağı olan kulüpler, ağırlaşan ekonomik şartlar nedeni ile hedef ve ekonomik anlamda küçülen ve takımın geleceğini kurtarmaya çalışan takımlar spor kamuoyunda yaptıkları açıklamalar ile kendilerini ifade etmektedirler. Önceki sezonlarda yaptığımız bu tercihlerin doğru çıktığı referansı ile yine herkesin bizlere güvenmesini istiyoruz. Şu an takımızda geçen yıldan devam ettiğimiz ve tamamı süre almış oyuncularımız var. Ayrılanlar olursa elbette yerine en az onlar kaliteli oyuncular konacaktır. Transfer çalışmalarımız ve görüşmelerimiz devam etmektedir. Biz transferi transfer yapmak için yapmıyoruz. Biz takımımızın ekonomik durumuna, alacağımız oyuncuların takımımıza olacak katkısına bakıyoruz. Teknik heyetimizin taleplerini titizlikle inceliyor ve ona göre bir çalışma içine giriyoruz. Çünkü bizler bu takımın geleceğini sırf milyonluk popüler transferler yapalım, ya da birileri mutlu olsun diye çöpe atamayız. Elbette ayrılan oyuncularımızın yerine gerekli transferler yapılıyor ve yapılacak ancak bunun için doğru zamanda doğru maliyetle bu adımı atacağız. Ayrıca burada bütün taraftarımıza bir çağrıda bulunuyoruz. Kimse transfer ettiğimiz oyuncularımızı sahada görmeden onlar hakkında ileri geri yanlış söylemler sarf etmesin. Bizler haddimizi bilerek akıllı transferler yapacağız, bu takım sahada terinin son damlasına kadar mücadele eden onurlu ve gururlu bir takım olarak başarıyı kovalayacaktır. Bundan hiç kimsenin kuşkusu olmasın. Yeter ki biraz zaman, biraz sabır gösterilsin.”

Başkan Çağatay Han Torun, takımın yarın Kırşehir'de toplanarak lig hazırlıklarına başlayacağını da belirterek, “Teknik heyetimiz 15 Temmuz'da Kırşehir'de toplanacak. 16 Temmuz'da futbolcularımızın tamamı gelecek ve saat 14.00'te Güneykent'te top başı yapacağız. Takımımız 15 gün kendi tesislerinde çalışacak ve ardından 1-10 Ağustos'ta Kızılcahamam Patalya Otel'de kamp yapacak olan takımımız daha sonra Kırşehir'e dönecek. Futbolcularımıza birkaç gün izin vereceğiz ve dönüşte takımımız 28 Ağustos'ta başlayacak lig maçlarına hazırlanmaya başlayacak. Sezon açılışı ve özel maçların ardından inşallah lige de çok iyi sonuçlarla başlamak istiyoruz” dedi. (HABER: CUMHUR ASLAN)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER