Spor Bilimleri Fakültesi’nde özel yetenek sınavı başladı

Spor Bilimleri Fakültesi’nde özel yetenek sınavı başladı

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesine öğrenci alımı için yapılan özel yetenek sınavı 18 Ağustos 2021 tarihinde başladı. 
Merkez Yerleşkemizde bulunan Kapalı Spor Salonunda gerçekleşen sınava önceki yıllarda olduğu gibi bu sene de yoğun bir katılım oldu. 
Ön kayıt başvurularının 9-16 Ağustos 2021 tarihleri arasında gerçekleştirildiği sınava; Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümü 174, Spor Yöneticiliği Bölümü için 309, Antrenörlük Eğitimi Bölümü içinse ise 742 başvuru oldu. Başvuran adayların 25’i milli sporcu olmak üzere, 828 erkek ve 397 kız öğrenci; toplam 1225 aday sınava girmeye hak kazandı.
Spor Bilimleri Fakültemizin öğrenci alım sürecini yakından takip eden Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, 18 Ağustos 2021 tarihinde sınavların yapıldığı salonda incelemelerde bulundu. 
Rektör Karakaya’ya ziyaret esnasında Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Kurt ve Genel Sekreteri Mehmet Zeki Küçük de eşlik etti. 
Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ersan Kara’dan gerçekleştirilen sınavla ilgili bilgi alan Rektör Prof. Dr. Vatan Karakaya, sıralamaya girmek için ter döken tüm adaylara başarı dileklerinde bulundu. 
18 Ağustos 2021 tarihinde başlayan özel yetenek sınavı, 21 Ağustos 2021 tarihinde sona erecek. (HABER MERKEZİ)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER