“Play-off’tan başka bir hedefimiz yok!

“Play-off’tan başka bir hedefimiz yok!

Zorlu Vanspor maçı öncesi konuşan Basın Sözcüsü Battal Çelik:

“Play-off’tan başka bir hedefimiz yok!

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) 2’nci Lig Kırmızı Grupta mücadele eden ve son 3 maçını kaybederek zirve hattından uzaklaşan Kırşehir Belediyespor’da zorlu Vanspor maçı öncesi Basın Sözcüsü Battal Çelik, kaybedilen puan kayıplarından dolayı üzgün olduklarını ve kalan maçları en iyi şekilde neticelendirip play-off’a kalacaklarını söyledi.
Son üç maçta 9 puan kaybetmenin üzüntüsünü yaşadıklarını Kırşehir Belediyespor Basın Sözcüsü Battal Çelik, yaptığı açıklamada, “Başlığı okuduğunuzda eminim ki bazılarınız kızacak bazılarınız aman canım sende diyecektir. Ancak şundan emin olun ki her ne olursa olsun bu takım Play-Off oynayacak. Biliyorum son 3 hafta da aldığımız sonuçlardan sonra hepiniz gerginsiniz kızıyorsunuz bun da sonuna kadar haklısınız. Ancak henüz hiçbir şey bitmiş değil. Daha önümüzde oynanmamış 12 karşılaşma var ve her şey olabilir.  Şuan da 43 puanımız var ve bir üstümüzde bulunan takım ile aramızda sadece 3 puan var. Nasıl bizim takım puan kaybettiyse üsteki takımlarda puan kaybedecekler. Biz son 3 maçta 9,Van da son 3 maçta 8 puan kaybetti. Bu anlamda hafta içi deplasmanda Vanspor ile oynayacağımız maç çok daha fazla önem kazandı bu maçı kazanmaktan başka çaremiz kalmadı. Kırklareli maçı ile ilgili konuşmak istemiyorum sonuçta kaybettik ve alttan gelen bir iki takımı daha play-off potasının içine çekmiş olduk. Ancak şunu da unutmamak lazım ki potaya giren bu takımların bizim üzerimizde bulunan takımlarla da maçları var. Kalan 12 maçta 28 -30 puan almamız halinde kesinlikle play-off oynarız. 60 puanın üzerinde alan takımın play-off oynayacağını düşünüyorum. Çok zor değil bunu başarmak. Vanspor maçı ile bir çıkış yakalayıp ardından kendi sahamızda Pazarspor’u yenip sonrasında Sakarya maçına moralli çıkmamız halinde oradan da puan veya puanlarla dönmemiz imkânsız değil. Kalan 12 maçımızın özellikle son 5-6 sın da 5 de 5,6 da 6 yapmak imkânsız değil ben inanıyorum buna. Gün takıma sahip çıkma günüdür. Başarı anında herkes takıma sahip olur ve destek çıkar önemli olan ve taraftara yakışan başarısız olunduğu zamanda takıma sahip olmaktır. Emin olun kaybedilen bu puanlara bizlerden daha çok oyuncularımız ve teknik ekip üzülüyorlardır. Bizden 3-5 puan aşağıda olan Serik, Tarsus, Kırklareli play-off için ümit var durumunda oluyorlar ise biz onların üzerinde iken neden ümitsiz olalım ve morallerimizi bozalım. Elbette kaybedilen özellikle son iki maç bizleri sıkıntıya soktu ancak bu durum telafi edilmeyecek anlamına asla gelmemelidir. Biz takım oyuncularımıza ve teknik ekibe güveniyoruz sizde güvenin. Kesinlikle pes edip teslim olmak yok. Bu takım play-of oynayacak ve Kırşehir’i en eni şekilde temsil edecek.” (HABER: SALİH GÜNER)
 

YORUM EKLE
YORUMLAR
mahmut tokmak
mahmut tokmak - 2 ay Önce

iki yıldır dere geçerken at değiştiriliyor. öncelikle hoca değişikliğine gidildi ancak 3. ligden bir hoca ile anlaşma sağlandı, sezon başında ise iyi araştırılmadan bahis oynadığı iddia edilen bir hoca getirildi. Tüm bu hususlar yönetim zafiyetidir. küme düşmeyiz ancak yukarıya da çıkmayız. sezon sonu göreceğiz.
Eğer şampiyonluk yada play-of düşünülüyor ise Tuzla sporun bıraktığı hoca ile anlaşma yapılmalı ve transferlerde kendisine bırakılmalı hem de bu sezondan itibaren.

SIRADAKİ HABER