“Lige iyi bir başlangıç yapmak istiyoruz”

“Lige iyi bir başlangıç yapmak istiyoruz”

Başkan Çağatay Han Torun:

“Lige iyi bir başlangıç yapmak istiyoruz”

Kırşehir FK Spor Kulübü Başkanı Çağatay Han Torun, lige çok iyi bir başlangıç yapmak için her türlü çalışmayı yaptıklarını söyledi.

Ankara Demirspor karşısında iyi mücadele ederek, galibiyet almak istediklerini belirten Başkan Çağatay Han Torun, Takımının son durumu hakkında gazetemiz “Kırşehir Çiğdem”e özel açıklamalarda bulundu.

Takımın en önemli eksikliğinin gol bölgesi ve stoper mevkii olduğunu, bu iki mevkiiye 5 Eylül’e kadar devam edecek transfer döneminde gerekli takviyeleri yapmak için çalıştıklarını söyledi.

Sezonun ilk maçının çok önemli olduğunu ve lige çok iyi başlamaktan başka bir hedeflerinin bulunmadığını aktaran Başkan Çağatay Han Torun, “Elbette her kulüp gibi biz de sezona sorunsuz, ya da en az sorunla görmek için büyük çaba içinde olduk. Bütün imkanlarımızı kullanarak takımımızın büyük kısmını yeniden oluşturduk. Malum Kırşehir bir sanayi şehri değil. Gelirlerimiz kısıtlı. Biz de kendi bütçemize göre kısıtlı bütçemizle, bütün imkânlarımızı zorlayarak kaliteli bir takım kurduğumuzu düşünüyoruz. Elbette eksiklerimiz ve yanlışlarımız olacaktır. Ama bunları telafi etmek için, takımımızı bu ligte başarıyla temsil etmek için yönetim kurulundaki 7 değerli arkadaşımızla çaba harcıyoruz. Şu anda takımımızın stoper ve gol bölgesindeki eksikliğimiz eksikliğini bildiğimiz için bu bölgeye yoğunlaştık. Geçen sezon Mardinspor 1969’da forma giyen ve 11 gol atan 26 yaşındaki Kubilay Serbest ile anlaştık. İki stoper ve bir santrafor arayışlarımız var. İnşallah 5 Eylül’de sona erecek transfer dönemine kadar çözmüş olacağız. Hedefimiz ilk maçta üç puanla evimize dönerek güzel bir başlangıç yaparız” dedi.

Yeni sezon için hazırladıkları kombine bilet satışına başladıklarını da belirten Başkan Çağatay Han Torun, sezonluk kombine biletin 500 lira, vip kombine biletinin de 2 bin 500 liradan satışa sunulduğunu kaydetti.

Başkan Torun “Takımımızın elbette maddi sorunları var. Bu sorunları yönetimdeki arkadaşlarımızın kişisel çabaları ile çözüyoruz. Biz yine yalnızız. İşte lig başlıyor. Maddi ihtiyaçlarımız var. En büyük destekçimiz olan Kırşehir Belediye Başkanımız Sayın Selahattin Ekicioğlu’na da teşekkür ediyorum. Maddi durumu iyi olan sanayici, işadamları, tüccar ve esnafımız da protokol tribününde sezonluk vip bileti olarak 2 bin 500 lira ödeyebilirler. Biz de buradan elde edeceğimiz kaynakları takımımızın maddi ihtiyaçlarını karşılamakta kullanacağız. Bu nedenle lig başlarken herkesi takımımızın etrafından kenetlenmeye ve maddi ve manevi desteklerini esirgememeye davet ediyoruz” dedi.

Başkan Torun, Kırşehir FK Spor'un yeni sezonda giyeceği formaları da önümüzdeki günlerde basın aracılığı ile tüm taraftarlara tanıttıklarını sözlerine ekledi. (HABER: CUMHUR ASLAN)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER