Kırşehirli sporcu öğrencilere yüzde100 burs imkânı

Kırşehirli sporcu öğrencilere yüzde100 burs imkânı

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Özel Eğitim ve Öğretim Kurumları arasında ilk ve ortaöğretim çağındaki başarılı sporcuların özel öğretim kurumlarında %100 burslu olarak okumalarına imkan sağlayan “Sporcu Öğrencilerin Eğitimde İş birliği Protokolü” imzalandı.
Gençlik ve Spor Bakanlığı hem sporu hem de eğitimi hedeflemiş gençleri desteklemeye devam ediyor. Başarılı sporcu öğrencilerimiz, MEB’e bağlı özel öğretim kurumlarında %100 burslu olarak okuyabilecek.
Protokol kapsamında ilimizde olimpik ve paralimpik spor dalları yarışmalarında Dünya ve Avrupa Şampiyonalarında, Avrupa Gençlik Olimpik Festivali (EYOF) ve Dünya Gençlik Olimpiyatlarında, Ulusal Spor Faaliyetlerinde (Ulusal Spor Faaliyetleri: Federasyonların Türkiye Şampiyonaları ve en üst ligleri ile Okul Sporları Türkiye Birincilikleri, ANALİG Türkiye Birincilikleri) son 2 yıl içerinde altın, gümüş, bronz madalya aldıklarını Bakanlık tarafından belgelendiren 39 sporcumuza, sınıflarını geçmek ve spor yaşamına devam etmek kaydı ile diplomalarını alıncaya kadar %100 eğitim bursu verilmesi sağlanacak.
Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile protokol imzalayarak Spora ve Sporcuya verdikleri desteklerden dolayı BİL Koleji, Kırşehir Koleji, Sınav Koleji ve Final Okulları’na sporcularımız adına teşekkür edildi. (HABERMERKEZİ)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER