KIRŞEHİR ENERJİ DEPOLUYOR

KIRŞEHİR ENERJİ DEPOLUYOR

Teknik Direktör Sinan Özdoğan: “Kadromuzu kamp döneminde şekillendireceğiz”

KIRŞEHİR ENERJİ DEPOLUYOR

Bu sezon TFF 2’nci Lig, Kırmızı Grupta mücadele edecek olan Kırşehir Belediyesporş lig hazırlıklarını Teknik Direktör Sinan Özdoğan yönetiminde sürdürüyor.

Geçtiğimiz Cumartesi günü Kırşehir’de topbaşı yapan ve günde çift idman yapan yeşil-beyazlı ekibimiz hazırlıkların sabahki bölümünde Teknik Direktör Sinan Özdoğan yönetiminde dayanıklılığı artırma üzerine koşu çalışmaları yaptı.

Günün ikinci çalışmasına katılan Teknik Direktör Sinan Özdoğan, topla teknik çalışmalarla antrenmanı başlatırken, taktik çalışmaların yapıldığı antrenmanın geri kalan bölümünde yeni oyun sistemi üzerinde taktiksel çalışmalar yaptırdı.

Takım içi rekabete büyük önem verdiğini, genç ve tecrübeli futbolculardan oluşan mevcut kadro ile yeni gelen futbolcular arasında büyük bir rekabet ortamı oluştuğunu, bu rekabetin takıma olumlu yönde yansıyacağını ifade eden Kırşehir Belediyespor Teknik Direktörü Sinan Özdoğan, “Geçen sezon ki kadromuzdan gidenler oldu. Yerlerini doldurmaya çalışıyoruz. Şuan yepyeni bir kadroyla sezon hazırlıklarımızı sürdürüyoruz. 4-5 oyuncu daha alacağız. Kadromuzu kamp döneminde şekillendireceğiz. Takım içi rekabete büyük önem veriyorum. Bu rekabet ilk günden başladı. Takım içi rekabetin takıma fayda getireceğini düşünüyorum. Neticede kazanan takım olacaktır. Kamp döneminde rekabet daha da yukarıya çekeceğiz” şeklinde konuştu.

Kadroyu 24 kişiye tamamlamak için transfer çalışmalarını sürdürdüklerini de ifade eden Yeşil-beyazlı ekibin hocası, Kırşehirspor’a faydalı olabilecek futbolcuları kadroya katmak istediklerini, ancak rakamların yüksek olması nedeniyle dengeli hareket etmek zorunda olduklarına dikkati çekerek “Biz takımımıza büyük külfet getirecek futbolculardan çok, istikbal vaad eden, takımımıza faydalı olacak futbolcuları kadromuza katmak istiyoruz. Bunun için de deyim yerinde ise ince eleyip sık dokuyoruz” dedi.

Her geçen gün antrenmanların temposunu arttıracaklarını belirten Özdoğan,  antrenmanlarda ağır idmanlar yaptırarak işini şansa bırakmak istemiyor.

Önceki gün sabah idmanının ardından akşam antrenmanda düz koşu ve ısınma hareketlerinin ardından, topla değişik varyasyonlarla çalışan yeşil-beyazlılarda çalışmalar tüm hızıyla devam ederken antrenman her geçen gün daha da zorlaşıyor. Topla çalışmaların ardından tam sahada oynanan çift kale maçla antrenmana devam edildi.

Çift kale maçın ardından idman hafif tempoda yapılan düz koşuyla sona erdi. Kırşehir Belediyespor yeni sezon hazırlıkları kapsamında çalışmalarına yarın da Güneykent’te yapacağı antrenmanla devam edecek. (HABER: CUMHUR ASLAN)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER