“Kırşehir'e yeni bir kapalı spor salonu yapılmalı”

“Kırşehir'e yeni bir kapalı spor salonu yapılmalı”

Kırşehir CHP Milletvekili Metin İlhan, TBMM’de konuştu:

“Kırşehir'e yeni bir kapalı spor salonu yapılmalı”

CHP Kırşehir Milletvekili Metin İlhan, daha önce Kırşehir'e söz verilen 4 bin kişilik kapalı spor salonunu yapmak yerine mevcut Aşıkpaşa Spor Salonunun tadilat yapılarak kullanımına devam edilmesi ile ilgili Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde bir konuşma yaparak, iktidarı Kırşehir’e yeni bir kapalı spor salonu yapmaya davet etti.

CHP Kırşehir Milletvekili Metin İlhan, Kırşehir Aşıkpaşa Kapalı Spor Salonu tadilatını TBMM Genel Kurulu'nda gündeme getirdi ve bir süre önce başlatılan tadilatın yıllardır yıkık dökük olan spor salonu için yetersiz olduğuna dikkat çekerek ilk olarak şu sözlerle eleştirilerde bulundu:

"Kırşehir diğer kamu yatırımlarında olduğu gibi spor tesisleri konusunda da çevre illere göre önemli ölçüde geride kalmıştır. Örneğin kent merkezinde bulunan ve her seçim öncesi AKP'li siyasetçilerce yenisinin yapılacağı vaadi verilen 50 yıllık Aşıkpaşa Kapalı Spor Salonu’nun artık miadı dolmuş; spor müsabakaları, idmanlar ve diğer etkinlikler için kullanılamayacak duruma gelmiştir."

"ŞU ANKİ HALİ İLE BİNA TADİLATLA ONARILACAK DURUMDA DEĞİLDİR!"

Milletvekili İlhan, kapalı spor salonunun şu anki halinin tadilatla onarılıp toparlanacak durumda olmadığının altını çizerek eleştirilerini şu şekilde devam ettirdi:

"Bakınız, elimde görmüş olduğunuz fotoğrafta da çok açık bir şekilde belli olmaktadır ki kolonlar yılların verdiği aşınım sonucu oldukça yıpranmış ve büyük tehlike oluşturmaktadır. Bunu tadilat, güçlendirme vb. adlar altında telafi etmeye çalışmak büyük risktir."

''İVEDİLİKLE YENİ BİR KAPALI SPOR SALONU YAPILMASI KARARI ALINMALI''

CHP Milletvekili İlhan, ivedilikle spor salonu tadilatının bırakılması ve yeni bir spor salonu yapılması kararı alınması gerektiğine vurgu yaparak şu sözlerle konuşmasını noktaladı:

"Bir an önce bu tadilat işlemlerinden vazgeçilmeli ve Kırşehir'e yakışan Kırşehirlilerin hak ettiği modern bir kapalı spor salonunun yapılması gerekmektedir. Kimsenin kullanılamayacak hâle gelmiş bir yapıya 3-5 yıl daha idare etsin mantığıyla devletin on milyonlarca lirasını boşa harcamaya hakkı yoktur." (HABER MERKEZİ)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER