Kırşehir Belediyespor’un genel kurulu Çarşamba günü

Kırşehir Belediyespor’un genel kurulu Çarşamba günü

Geçtiğimiz ay olağanüstü genel kurul kararı alan Kırşehir Belediyespor’un olağanüstü genel kurulu Çarşamba günü gerçekleştirilecek.

 Güneykent Tesisleri’nde yapılacak kongrede, yönetim ve denetim kurulu yeniden belirlenecek, ayrıca Kırşehir Belediyespor isminin de değiştirilmesi konusu ele alınacak. Genel kurulda üyeler isim değişikliğine izin verirse Kırşehir Belediyespor’un ismindeki Belediyespor kaldırılacak. 

Cumartesi günü yeni sezonu açarak lig hazırlıklarına Teknik Direktör Sinan Özdoğan yönetiminde sürdüren Kırşehir Belediyespor’un Başkanı Çağatay Han Torun, yeni sezonun başarılı geçmesi dileğinde bulundu.

Başkanı Çağatay Han Torun, Çarşamba günü yapılacak olağanüstü genel kurul hazırlıklarının devam ettiğini ve bu kongrede kulübün isminin değiştirilmesinin ele alınacağını belirterek gazetemiz “Kırşehir Çiğdem”e yaptığı açıklamada, “Kırşehir’i Türkiye liglerinde temsil eden takımımızın adından bizler asla rahatsız değiliz. Ama hiç kimsenin kulübümüzü Belediye hangi partide ise o partininmiş gibi düşünmesine de izin vermemek için böyle bir çalışma içine girdik. 20 Temmuz’da yapacağımız genel kurulda bu konuyu görüşüp karara bağlayacağız” diye konuştu.

Kırşehir Belediyesi hangi siyasi partinin yönetiminde ise takımın da o partiye aitmiş gibi çok yanlış bir düşünce ile anılmasına üzüldüklerini belirten Başkan Torun, “Belediye Başkanımız Sayın Selahattin Ekicioğlu ile bu durumu görüştük ve o da bizim bu kararımızı saygı ile karşıladı. Bugüne kadar Kırşehir Belediyesi’nin dışında kimseden, hiçbir kurum ve kuruluşta doğru dürüst maddi destek alamadık. Bazı kişiler takımın adını gerekçe göstererek destek vermeyeceklerini bile söylediler. Bu durum gerçekten bizleri üzüyor. İnşallah 20 Temmuz’daki genel kurulda bu değişikliği görüşüp karara bağlayacağız. Umarız isim değişikliğinden sonra hiç kimse takımımızı siyasetin içinde çekmez ve herhangi bir bahane de üretmez” dedi.

Bütün imkanları kullanarak Kırşehir’e layık bir kadro kurmak için gece-gündüz çalıştıklarını belirten Başkanı Başkan Torun, “Bugün sezonu açıyoruz. Ama transfer çalışmalarımıza devam edeceğiz. Acelemiz yok. Teknik heyetimizin ve bizlerin kafasında bazı futbolcular var. Onlarla görüşmelerimiz devam ediyor. İnşallah Kırşehir’e layık genç ve güçlü bir kadro ile lige başlayacağız ve bu grupta ses getireceğiz. Kuracağımız mütevazi kadro için de elbette herkesin maddi ve manevi desteğine ihtiyacımız var. Bu şehirde sanayi kuruluşlarımız, fabrikalarımız, işletmelerimiz, sanayici ve tüccarlarımız, sivil toplum kuruluşlarımız, esnafımız, tüccarımız ve taraftarlarımız var. Onlar da takımımıza güçleri oranında sahip çıkmalı ve çorbada tuzları bulunmalı. İnşallah bu sezon onların destek ve katkısı ile daha güzel ve başarılı bir sezon geçiririz. Yeni sezonunun Kırşehir Belediyesporumuza hayırlar ve başarılar getirmesini diliyorum” diye konuştu.

(HABER: CUMHUR ASLAN)

Güncelleme Tarihi: 18 Temmuz 2022, 16:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER