Kırşehir Belediyespor, geleceğin yıldızlarını arıyor

Seçmeler, Cumartesi saat 10.00'da başlayacak

Kırşehir Belediyespor, geleceğin yıldızlarını arıyor

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Misli.com 2'nci Lig Kırmızı Grupta mücadele eden temsilcimiz Kırşehir Belediyespor'da alt yapı seçmeleri Abdurrahman Cem'in koordinatörlüğünde bu hafta sonu başlıyor. Abdurrahman Cem'i alt yapının başına getiren yeşil-beyazlı ekibin yöneticileri Kırşehir'in ismini yukarılara taşıyacak gençler yetiştirmek için kolları sıvadı.
Kırşehir Belediyespor, yeni yıldızlar belirlemek için harekete geçti. Kırşehir'de futbola ilgi duyan genç yetenekleri gün yüzüne çıkarmak ve gelecekte A takıma katkı sağlayacak isimleri kadrosuna dahil etmek amacıyla kolları sıvayan yeşil-beyazlı ekip, alt yapı futbolcu seçmeleri yapacak.
Yeşil-beyazlı kulüpten yapılan açıklamada, 11-19 yaş gruplarında gerçekleştirilecek futbolcu seçmeleri, 24 Ekim Cumartesi günü 2 Nolu Futbol Sahasında yapılacak. Alt yapı Koordinatörü Abdurrahman Cem ve Antrenörler nezaretinde gerçekleştirilecek seçmelere, yüzlerce genç yeteneğin katılması bekleniyor.
Cumartesi günü 2 Nolu futbol sahasında saat 10.00'da başlayacak seçmelere katılmak isteyen futbolcular 09.00'da sahada hazır olmaları istendi.
Konuyla ilgili açıklamada bulunan Alt Yapı Koordinatörü Abdurrahman Cem; “Kırşehir Belediyespor'u hak edecek futbolcuları bulup, alt gruplarda daha başarılı takımlar yaratmaya, ilerleyen zamanlarda Kırşehir Belediyespor'a katkı sağlayacak futbolcuları bulmaya gayret ediyoruz. Gerek Kırşehir'den, gerekse çevre illerden gelecek sporcuları yakından takip edecek ve içlerinde gerçekten gelecek vadeden isimleri bularak kadromuza kazandıracağız” şeklinde konuştu.
Seçmeler öncesi bir açıklama yapan Abdurrahman Cem Kırşehir Belediyespor'un Türkiye liglerinde kalıcı olması ve geleceği için altyapıya büyük önem vermek zorunda oldukları için yönetim kurulu tarafından kendisinin altyapı koordinatörlüğüne getirildiğini söyledi.
Yıllarını Kırşehir'de futbola ve Kırşehirspor'a veren, yüzlerce başarılı sporcu çıkaran, başarılı ve disiplinli çalışmaları ile herkesin sevgisini, saygısını ve güvenini kazanan Abdurrahman Cem, "Takımların maddi olarak yükünü azaltmak ve Kırşehirspor'u özellikle Kırşehirli çocukların forma giydiği bir takım haline getirmek için altyapıya büyük önem vermek zorundayız. Altyapısız bir takımın geleceği garanti değildir. Yetiştirdiğimiz futbolcular ilk olarak Kırşehir Belediyespor'da daha sonra da daha üst liglerde forma giymeleri tek arzumuz olmalıdır. Hedefimiz, altyapıyı sağlam bir zemine oturtmak. Bu çalışmalarımızla Kırşehir Belediyespor'u yetiştirdiği futbolcuları başka kulüplere satan ve maddi konularda kulübe kaynak oluşturan bir kurum haline getirmek için böyle bir yolu çıktık. Her yıl profesyonel takımımızın kadrosuna en az 2-3 Kırşehirli futbolcuyu göndermek için her türlü gayret ve çabayı göstereceğiz. Bu nedenle Kırşehir'de futbolu seven, çocuk ve gençlerimizi seçmelere davet ediyoruz” dedi.
Seçmelerin 11-19 yaş gruplarında gerçekleştirileceğini belirten Abdurrahman Cem, futbol okuluna kayıtların da 8-12 yaş gruplarında yapılacağını ifade etti.
Abdurrahman Cem'in verdiği bilgiye göre, 24 Ekim Cumartesi günü saat 10.00'da 11-12 yaş grubu, saat 11.00'de 13-14 yaş grubu, saat 12.00'de 15-16 yaş grubu, saat 13.00'te de 17-19 yaş gurubu seçimleri yapılacak.
Abdurrahman Cem, seçmelere katılanlar arasında beğenilen, gelecek için umut veren çocuk ve gençleri tespit ettikten sonra bunları Kırşehir'de yıllardır futbolun içinde olan antrenörler yönetiminde belirlenen tarih ve saatlerde çalıştırmaya başlayacaklarını sözlerine ekledi. (HABER: SALİH GÜNER)
 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Abdurrahman cem
Abdurrahman cem - 1 ay Önce

Teşekkür ediyorum

SIRADAKİ HABER