Kırşehir Belediyespor yöneticilerinin transfer yasağı' sıkıntısı

Kırşehir Belediyespor yöneticilerinin transfer yasağı' sıkıntısı

2. Lig, Kırmızı Grup'ta mücadele eden Kırşehir Belediyespor yöneticileri Teknik Direktör Taner Öcal'la yollarını ayırıp, takımın başına Bursaspor'un Eski Teknik Direktörü Mustafa Er'i getirdikten sonra takımın eksik mevkilerine gerekle transferleri yapmak için kolları sıvadı.
Transfer çalışmalarında 6 futbolcu ile temasta olduklarını, ancak en büyük sıkıntıyı transfer listesinde olmasına rağmen bazı futbolcuların Kırşehir Belediyespor’un transfer yasağını gerekçe göstererek, başka kulüplere gitmeleri nedeniyle sıkıntı yaşadıklarını belirten Kırşehir Belediyespor Kulübü Başkanı Osman Uçar, “Ligin ilk yarısını 30 puanla 6’ncı sırada tamamladık. Aslında kendi sahamızda kaybettiğimiz üç puanı da kazanmış olsaydım, bugün açık ara lider durumdaydık. Biz de bu sezon başından itibaren görev alan hocamız Taner Öcal’la yollarımızı ayırarak takımın başına geçen sezon Süper Lig ekiplerinden Bursaspor’u çalıştıran Mustafa Er’le anlaştık. Hocamız Antalya’da kamp bulunan takımımızın başına geçerek, ikinci yarının hazırlıklarına başladı. Biz de hafta sonunda Antalya’ya giderek hocamızla her konuda anlaştık. Ancak bizi şimdi sıkıntıya düşüren geçen sezon takımımızda forma giyen ve 1 milyonu bulan alacaklarını gerekçe göstermeleri ve Federasyonun da bu alacaklarının ödeninceye kadar takımımıza transfer yasağı koymaları bizi sıkıntıya itti. Şimdi bu parayı acilen bulmamız ve transfer yasağını kaldırmamız gerekiyor. İnşallah bu sıkıntıyı en kısa sürede ortadan kaldırır ve takımımıza gerekli takviyeleri yaparak ikinci yarıya fırtına gibi girerek. Şu aşamada en büyük sıkıntımızı 1 milyon liralık kaynağın temin edilmesi bunun için arayışlarımızı ve girişimlerimiz devam ediyor. Transfer etmek istediğimiz bu futbolcular Kırşehir’e gelmeye hazırlar, ancak transfer yasağı endişesi nedeniyle gelemiyorlar. Transferde yaşadığımız bu sorunu kısa sürede aşmak zorundayız. Yoksa bu sezon elde ettiğimiz emeğimiz boşa geçer ve 1. Lig’e çıkma hayalimiz suyu düşer. Herkesin maddi ve manevi desteğini bekliyoruz” dediler.
Başkan Osman Uçar, geçen sezondan Kırşehir Belediyespor’a 400 bin liralık destek sözü veren Spor-Toto’nun bunu 2020 yılına girmeden yapması halinde 500-600 bin liralık bir paraya ihtiyaçları kalacağını da belirterek, “Kırşehir Belediyesporumuz bütün Kırşehir7in takımıdır. Siyaset üstüdür. Bu konuda bütün milletvekillerinden destek bekliyoruz, bu sorunu mutlaka çözmemiz gerekiyor” diye konuştu.
Santrafor Atilla Yıldırım ile anlaştıklarını, eski Galatasaray’lı sağ bek Serkan Kurtuluş ile de görüşmelerinin devam ettiğini ifade eden Başkan Osman Uçar, 5-6 futbolcu ile temaslarının devam ettiğini, ancak önce transfer yasağını ortadan kaldırmaları gerektiğini sözlerine ekledi.
Mustafa Er'in yeşil-beyazlı ekibin yöneticileri ile anlaşma imzaladıktan sonra futbolcuları ile bir toplantı yaparak, isteklerini ve hedeflerini açıkladı.
Yeşil-Beyazlı ekibimizin Antalya Lara’da 10 gün sürecek kampı sürerken, yönetime geldikleri günden bu yana gece-gündüz çalışarak Kırşehir Belediyespor’un başarısı için her türlü fedakarlıkları yaptıklarını belirten Kırşehir Belediyespor Kulübü’nün yöneticileri, kulübe ve kendilerine yönelik mesnetsiz iddia ve iftiralara karşı artık sabretmeyeceklerini, haklarını ve itibarlarını adalet önünde koruyacaklarına vurgu yaptılar.
Son günlerde takım ve kulüp hakkında iftaralar atılması üzerine harekete geçen Kırşehir Belediyespor yöneticileri, bu kişileri son kez uyardılar ve yargı yoluna başvuracaklarını ifade ettiler.
Bu arada Kırşehir Belediyespor Kulübü’nden transfer yasağı ile ilgili bir açıklama yapıldı. Kulüp’ten yapılan açıklamada, “Medyada bahsi geçen "Transfer yasağı" başlıklı haberler gerçek olmakla birlikte TFF tarafından bu yaptırımın uygulanmasının sebebi; 2018/2019 sezonunda, eski yönetim tarafından ödenmemiş futbolcu hak edişleridir, 2019/2020 sezonu itibari ile kulübümüzün hiçbir kişi ya da kimseye bir kuruş borcu yoktur, bütün ödemeler aksatılmadan yapılmaktadır. Geçmiş yönetimden alacaklarını tahsil edemeyen eski futbolcularımız, TFF'ye başvurarak bu kararın alınmasına yol açmışlardır. Ama siz taraftarlarımızdan beklentimiz müsterih olmanızdır, başkanımızın ve yönetim kurulumuzun, bu geçici durumun onarılması adına gereken gayreti ve özveriyi göstereceğinden kimsenin şüphesi olmasın. Güzel günler, çok yakında” denildi. (HABER: SALİH GÜNER)
Güncelleme Tarihi: 23 Aralık 2019, 15:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER