KIRŞEHİR BELEDİYESPOR DESTEK BEKLİYOR

KIRŞEHİR BELEDİYESPOR DESTEK BEKLİYOR


Futbol Takımı Basın Medya Sorumlusu Battal Çelik: “Başarı kendini Kırşehirli hisseden
ve Kırşehirli gören her kesimin elini taşın altına koyması ile ancak başarı mümkün olabilir”

KIRŞEHİR BELEDİYESPOR DESTEK BEKLİYOR

Kırşehir Belediyespor Futbol Takımı Basın Medya Sorumlusu Battal Çelik, yeşil-beyazlıların yine 2. Lig, Kırmızı Grup'ta yer alacağını belirterek, kazasız belasız bir sezon diledi.
Dünyada ve ülkemizde olduğu gibi Kırşehir’imizde de Koronadan dolayı büyük bir ekonomik sıkıntı olduğunu, bu hastalığın her sektörü etkilediği gibi futbolu da oldukça etkilediğini belirten Battal Çelik, gazetemiz “Kırşehir Çiğdem”e yaptığı açıklamada şunları söyledi:
“Bundan dolayı herkesin yaşadığı sıkıntıları bizlerde fazlasıyla yaşıyoruz. Ama bunu bahane etmiyor, yeşil-beyazlı bayrağımızı ligde zirve yarışı içerisi içinde olması için transfer çalışmalarımızı ince eleyip sık dokuyarak yapıyoruz. Grupları değerlendirecek olursak; Beyaz gruba nispeten daha iyi bir gruba düştüğümüzü söyleyebilirim. Aslında takımların isminden çok daha önemli olan aldıkları oyuncuların kalitesi ve uyum sağlamalarıdır. Bu yüzden tüm takımların şuanda şansları eşit her ne kadar birçok takımın aldığı oyuncuları biliyor olsak ta durum bu. Kırşehir Belediye spor olarak hoca ile anlaşma yaptıktan sonra yaklaşık 1 aydır oyuncu arayışına girdik ve büyük oranda birçok oyuncu ile de resmi anlaşma sağladık. Oyuncu alım konusunda şunu şiddetli bir şekilde söylemek isterim ki kılı kırk yarıyoruz. Öyle ki birkaç oyuncu ile bile çok küçük pürüzlerden dolayı Kırşehir Sporumuzun ve şehrimizin parasına helal getirmeme adına vazgeçtik. Elbette ki bu şehrin takımını bir üst lige çıkartmak en çok yönetimin isteyeceği şeydir. Bunun olabilmesi için öncelikle Şehrin bu takıma sahip çıkması şart. Hem maddi hem de manevi anlamda. Bu şehirde para kazanan birçok firmanın ve Kırşehir Spor sevdalılarının öncü olması gerekir. Takımımıza her konuda sahip çıkan Valimize, Belediye Başkanımıza Milletvekillerimize, Siyasi Partilerimizin İl İlçe başkanları, İlçe belediye başkanlarımız STK’larımız kendini Kırşehirli hisseden ve Kırşehirli gören her kesimin elin i taşın altına koyması ile ancak başarı mümkün olabilir. İlerleyen günlerde şehrin Valisi, Belediye Başkanı, milletvekilleri, siyasi parti il ve ilçe başkanları, STK’ları, öncü firmalar ile görüşmeler mutlaka yapılacak ve destekleri istenecektir. Bu anlamda cefakâr ve vefakâr taraftarlarımızı ve basınımızı ayrı bir yere koyuyorum ki onlar bizim hep destekçimiz oldular olamaya da devam edeceklerdir. Mütevazı bir bütçe ile kurulmaya çalışan bir takımımız var takdir edersiniz ki 25-30 milyon bütçeleri olan takımlar ile mücadele etmemiz için biraz maddi desteğin de olması gerekir. Elbette ki bizlerde o kadarlık bir bütçe olsun demiyoruz ama eşit şartlarda oynayabilme adına belli bir desteğin olması şart. Unutmamalı ki bu destekler ne kadar çok olur ise Bu takımın bir üst lige çıkması o kadar kolaylaşacaktır. Son olarak şunu bir kez daha söylemekte fayda görüyorum; Yönetim Kurulu olarak alınan ve alınacak olan her oyuncuyu çok geniş kapsamlı inceliyor hem bütçe hem takımın dokusuna uygun ve karakteri de düzgün olan oyuncular ile anlaşmaya çalışıyoruz bu konuda herkesin içi rahat olsun.” (HABER: SALİH GÜNER)
Güncelleme Tarihi: 06 Eylül 2020, 13:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER