Kırşehir Belediyespor'da yeni Başkan Çağatay Han Torun

Kırşehir Belediyespor'da yeni Başkan Çağatay Han Torun

Belediye Başkanı Ekicioğlu: “2. Ligde bölgemizin tek takımıyız. Bu da şehrin, yönetici, futbolcu ve taraftarıyla takımına nasıl sahip çıktığının göstergesi. Yeni yönetimin Kırşehir Belediyespor'u daha da ileriye taşıyacaklarına inanıyorum”

Başkan Çağatay Han Torun: “Başarı için elimizden gelen her şeyi yapacağız''

TFF 2. Lig ekiplerinden Kırşehir Belediyespor’un iki yıldır Başkanlığını yürüten Mustafa Bulut’un istifa etmesinin ardından As Başkan Çağatay Han Torun Başkanlığa getirildi. 

Sezonu 49 puanla 8. sırada bitiren Kırşehir Belediyespor'da yönetiminde devam eden belirsizlik sona erdi. Mustafa Bulut ile Basın Sözcüsü Battal Çelik Perşembe günü Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu ile yaptığı görüşmenin ardından istifasını sundu. 

Ardından Kırşehir Belediyespor yönetimi kurulu biraraya gelerek As Başkan Çağatay Han Torun'u yeni başkanlığa getirdi.

Yönetim Kurulu’nda alınan karardan sonra Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu ve Kulüp Başkanı Çağatay Han Torun Neşet Ertaş Kültür Sanat Merkezi’nde bir basın açıklaması yaptılar. 

Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu yaptığı açıklamada, yeşil-beyazlı ekibimizde yaşanan başkan değişiminin bir bayrak değişimi olduğunu belirterek şunları ifade etti:

“Kırşehir kamuoyunu bilgilendirmek amacıyla yaptığımız toplantı neticesinde Kırşehir Belediyespor'umuzun 2 yıldır başkanlık yapan sayın Mustafa Bulut kardeşimize teşekkür ediyoruz. 2 yıldır bu yükü taşıdı ve görevini yaptı. Bundan sonra bir bayrak yarışı gerekiyordu ve yönetim olarak Kırşehir Belediyespor'a yeni bir başkan seçtiler. Bugüne kadar emek veren diğer yönetim kurulu üyelerine de canı gönülden teşekkür ediyoruz. Çünkü 2. Ligde bölgemizdeki tek takımız. Bu da şehrin, yönetici, futbolcu ve taraftarıyla takımına nasıl sahip çıktığının göstergesi. 3 yıldır da 2. Lige tutunan, play-off ve üst sıralara oynayan bir takım olduk. Yurt içinde ve yurt dışında Kırşehir Belediyespor sevdalılarının emeklerine teşekkür ediyoruz. Bu bir bayrak yarışıydı. Bundan sonra yönetimde As Başkan olarak görev yapan Çağatay Torun kardeşimiz Başkan olarak devam edecek. Bu sorumluluğu üzerine alan Kırşehir Belediyesi personellerine, iş adamlarına, Esnaf Odalarına, Ticaret ve Sanayi Odası’na, Ticaret Borsası’ndaki arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz. İnşallah yeni bir başlangıçla yeni hedeflere Kırşehir Belediyespor'u taşıyacaklarına inanıyorum ve önceki yeni kurulumuza ve başkanımıza tekrar emekleri için teşekkür ederek görevi üstlenen yönetim kurulumuz ve yeni başkanımıza başarılar diliyorum.”

Yeşil-beyazlı ekibimizin yönetimlerinde son 3 yıldır görev alan ve yeni sezonda Başkan  olarak görevine devam edecek olan Çağatay Han Torun ise, “Bugün kulüp başkanımızın istifa etmesiyle beraber artık yeni bir süreç başlıyor. Mevcuttaki yönetim kurulu üyesi ve daha önce de hizmet eden arkadaşlarımızla beraber tekrar takımımızın başındayız. Bu da Kırşehirimizin önemli bir markası ki tabi burada tabiat boşluk kabul etmiyor. Netice itibariyle birileri bu işi yürütecek. Arkadaşımız o şekilde uygun görmüş. Biz mevcut imkanlar neyse kendimize imkan beğendirmeden var olan imkanlarla şehrimizin takımına sahip çıkıp, takımımızın başarısı için elimizden gelen her şeyi arkadaşlarımızla birlikte yapacağız. Yeni yönetim kurulu ile ilgili yeni bir yapılanma olursa da bunu zaten kamuoyu ile paylaşacağız. Tüm kamuoyuna ve başkanımıza teşekkür ediyorum” dedi.

(HABER: SALİH GÜNER)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER