“Herkesin gurur duyacağı bir  takım oluşturmaya çalıştık”

“Herkesin gurur duyacağı bir  takım oluşturmaya çalıştık”

Yeşil-beyazlı ekibimizin As Başkanı Çağatay Han Torun, iddialı konuştu:

“Herkesin gurur duyacağı bir 
takım oluşturmaya çalıştık”

 
 Geçtiğimiz sezon ligi üçüncü sırada bitirerek 1. Lig’e yükselme maçlarına katılan ve play-off yarı finalinde Sakaryaspor’a kaybederek 1. Lig’in kapısında dönen Kırşehir Belediyespor As Başkanı Çağatay Han Torun, takımın Bolu’da güç topladığını, inşallah lige fırtına gibi bir başlangıç yapacağına inandıklarını ifade etti.
Geçen yıl başarılı bir sezonu geride bıraktıklarını, ancak 1 yıllık sözle imzaladıkları ve forma giyen futbolcularının parasal değerlerinin artması dolayısıyla bu futbolcuların hiçbirisi kadroda tutamadıklarını belirten Çağatay Han Torun, bu yıl transferi yaparken bütün futbolcularla ikişer yıllık sözleşme imzaladıklarını, böylece takıma gelecek yıllarda ciddi bir gelir kaynağı sağlamayı hedeflediklerini söyledi.
Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu’nun destek ve çabaları ile 2. Lig’te Kırşehir’i en iyi şekilde temsil etmenin gayret ve çabası içinde olduklarını ifade eden As başkan Çağatay torun, yeni kurdukları takımla ilgili gazetemiz “Kırşehir Çiğdem”in İmtiyaz Sahibi Salih Güner’e şu bilgileri verdi:
“Koronivirüs bütün sektörleri olduğu gibi futbol sektörünü de olumsuz yönde etkiledi. 1,5 yıldır pandemiden dolayı Türkiye’deki bütün kulüpler olduğu gibi bizler de büyük maddi anlamda ciddi sıkıntılar ve sorunlar yaşadık. Hala da yaşamaya devam ediyoruz. Maçlar seyircisiz olduğu için burada da ciddi bir hasılat kaybımız oldu. Bizler her türlü ekonomik sıkıntı yaşamamıza rağmen yeni sezonda da Kırşehir’e layık bir kadro kurmaya çalıştık. Teknik heyetimizin istekleri doğrultusunda genç ve dinamik bir kadro kurduğumuz inancındayız. Hepsiyle 2’er yıllık sözleşme imzaladık. Bunu yapmamızın ana nedeni geçen yıl önemli bir başarı elde eden takımımızın formasını giyen futbolcularımızın maddi anlamda değeri arttığı için bu sezon hiçbirini kadroda tutamadık. Çünkü ücretleri yükseldi. Kulüp olarak onların istedikleri rakamları bizim verecek gücümüz olmadığı için hepsi başka kulüplerle anlaştı. Biz de bu nedenle genç, istikbal vaad eden fiziki olarak güçlü, karakterli ve başarıya aç futbolculardan kurulu bir takım kurmaya çalıştık. İnşallah bu sezon daha genç bir kadroyla başarılı olacağımıza inanıyoruz. Bu süreçte herkesin karınca kararınca takımımıza sahip çıkıp destek vermesini istiyoruz.  Her şeye rağmen mütevazı bir bütçe ile Kırşehir’e layık güçlü bir kadro kurduğumuz inancındayız. Şimdi Bolu’da güç toplayan takımımızın lige iyi bir başlangıç yapması için herkes üzerine düşeni yapıyor. Hedefimiz herkesin gurur duyacağı, başarıları ile hepimizin göğsünü kabartacağı bir Kırşehir Belediyespor’u hep birlikte izlemektir.” (Haber: Salih GÜNER)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER