Gençlik Merkezleri'nde  minik ebrucular işbaşında…

Gençlik Merkezleri'nde  minik ebrucular işbaşında…

Kırşehir Gençlik Merkezlerinde etkinliklerin ardı arkası kesilmiyor. Gençlik Merkezi'nde düzenlenen “Suya Düşen Damlalar” isimli etkinlikte ebru sanatı eğitmenleri Kırşehirli minik öğrenciler ile bir araya geldi.
Etkinliğe katılan öğrenciler 7'den 77'ye ebru sanatını anlattı ve pratik olarak yapılışını aktardı. Etkinliğe katılanlar daha sonra eğitmenlerle birlikte ebru yaptı. 
Kırşehir'de faaliyet gösteren Gençlik Merkezi'nin düzenlemiş olduğu etkinlikle öğrencilerini Ebru Sanatı ile buluşturdu. Yapılan programda öğrencilere Ebru sanatı ile ilgili bilgiler verildi.
Kırşehir Gençlik Merkezi örnek bir projeye imza attı. Minik öğrenciler etkinlik çerçevesinde Ebru Sanatı ile tanıştı. Öğrenciler Gençlik Merkezi'nde giderek, Gençlik Merkezi eğitmenler eşliğinde Ebru Sanatı'nın nasıl yapıldığını izleyerek ve uygulayarak öğrendiler. 
Eğitmenler, Ebru Sanatı'nın öğrencilere bir şeyler başarmanın hazzını yaşatıp kendilerine güvenmeyi öğrettiğini belirtti. 
ETKİNLİKLER DEVAM EDECEK
Kırşehir Gençlik Merkezi eğitmenleri ise amaçlarının çocuklara sanata bakış açılarını geliştirmek olduğunu belirterek, “Öğrencilerimizi birçok farklı etkinlikte bir araya getirdik. Bu kez ise ilk defa minik öğrencilerimizi Ebru Sanatı ile buluşturduk. Amacımız onlara iyi bir eğitim vermenin yanı sıra sanata yönlendirmek. Gençlik Merkezi eğitmenleri olarak bu tür etkinliklerimize devem edeceğiz. Bu imkanı bize sağlayan Kırşehir Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Numan Nafiz Şahin'e çok teşekkür ederiz” dediler.
Gençlik merkezinde, gençlik merkezleri akademisi başlığı altında gerçekleşen çalışmalarla yeni bir dönem başlıyor. Gençlerin odak noktada olduğu faaliyetler için 6 farklı tema belirlendi. Bu temalar; Değerler, dil eğitimleri, dini ilimler, inovasyon, sosyal bilimler ve kişisel gelişim atölyelerinden oluşuyor. Atölyelerde faaliyetler belli bir müfredat programı çerçevesinde gerçekleştiriliyor. Yeni yapılanma çerçevesinde Kırşehir Gençlik Merkezi'nde yeni dönemde yer alan atölyeler söyle; 
DEĞERLER ATÖLYESİ 
Değerler atölyesinde gençler, manevi değerlerimizi gençlik merkezinde yaşayarak, gözleyerek ve hissederek öğrenme imkânı buluyor. Değerler atölyesinde, değerler eğitimi, İslam ve ahlak düşüncesi, İslamofobi, Türk-İslam bilginleri, medeniyetimizin mimarları, Anadolu'nun manevi kandilleri başlıkları altında faaliyetler yürütülüyor.
DİL EĞİTİMLERİ ATÖLYESİ
Dil eğitimleri atölyesinde ise geleceğin Türkiye' sini inşa ederken daha donanımlı bireyler olmaları için gençlere, İngilizce ve Arapça'nın yanı sıra onların geçmişimizle bağlarını daha da kuvvetlendirmek için Osmanlıca kursları düzenliyor.
DİNİ İLİMLER ATÖLYESİ
Dini İlimler Atölyesinde ise İslam dininin insanlığa sunduğu güzellikleri gençler, alanında ehil kişilerden öğreniyor. Atölyede, Kur'an-ı Kerim ve Meali, Resulullah'ın (SAS) Hayatı, Temel Dini Bilgiler, Peygamberler Tarihi, Temel İlmihal Bilgisi eğitimleri veriliyor.
İNOVASYON ATÖLYESİ
Girişimci, yeniliğe açık, bilimsel gelişmeleri takip eden bir neslin yetişmesi için kurulan inovasyon atölyesinde gençlere yepyeni imkânlar sunuluyor; girişimcilik, inovasyon, sosyal medya, medya akademisi çalışmaları yapılıyor. Girişimci, yeniliğe açık, bilimsel gelişmeleri takip eden bir gençlik için inovasyon atölyesinde gençlere yepyeni imkânlar sunuluyor.
SOSYAL BİLİMLER ATÖLYESİ
Hayatın her alanında nitelikli bir gençlik gayesiyle hareket edilen gençlik merkezlerinin sosyal bilimler atölyesinde ise farklı alanlarda ufuk açıcı eğitimler veriliyor. Yakın Tarih, Türk Edebiyatı, Dış Politika, Vatandaşlık Bilinci, Siyasal ve Sosyal Yapı, Gençlik ve Gençlik Katılımı, Şairler ve Yazarlar, Edebiyatımıza Yön Verenler, başlıklarında faaliyetler gerçekleştiriliyor.
KİŞİSEL GELİŞİM ATÖLYESİ
Gençlik merkezlerine gelen gençler, kişisel gelişim atölyesinde kendilerini her alanda yetiştirerek bir adım öne geçiyorlar. Drama, İletişim, Diksiyon, Liderlik, Hitabet, Adab-ı Muaşeret eğitimleri alıyorlar. Gençler salon programları ile sosyalleşiyor.
Gençlik merkezlerinde atölyelerin dışında, salon programları da düzenleniyor. Bu kapsamda ''Güncel Okumalar ve Yazar Buluşmaları'' adı altındaki etkinlikte Yazıları ve kişilikleriyle gençlere örnek olan yazarlar ile gençlerin gençlik merkezlerinde bulunan “Has Odalar” da buluşturulması sağlanıyor. Gençlerimizin milli ve manevi gelişimlerine katkıda bulunuluyor. (HABER MERKEZİ)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER