FİNAL MAÇIMIZ...

Kırşehir Belediyesporumuz bu Pazar belki de ligin en önemli maçına çıkacak. Lider Karadeniz Ereğli spor ile kendi sahamızda ve seyircimiz önünde mutlak galip gelmek zorunda.

FİNAL MAÇIMIZ...
Kırşehir Belediyesporumuz bu Pazar belki de ligin en önemli maçına çıkacak.
Lider Karadeniz Ereğli spor ile kendi sahamızda ve seyircimiz önünde mutlak galip gelmek zorunda.
Bu maç ile her şey bitecek mi, elbette ki hayır ama bu maçı kazanamazsak veya berabere bile kalsak işimiz çok çok zor olacak. Daha doğrusu rakiplerimizin puan kaybetmesini bekleyeceğiz bir anlamda işimiz onların maçlarına bağlı olacak. Öte yandan kazandığımız takdirde her şey kendi elimizde olacak.
Biz bu maçı kazandığımızda geriye bizi biraz zorlayacak Sincan deplasmanımız kalıyor.
Bizim kalan maçlarımız MKE Kırıkkale deplasman, Çankırı ile evimizde oynayacağız, Sincan deplasmanına gideceğiz, Yeniçağ ile evimizde oynayacağız, 100.Yıl Soğuksuspor ile deplasmanda oynayıp nihayet son maçımızı kendi evimizde Devrek Belediyespor ile oynayacağız. İnşallah bu maçta da şampiyonluk turunu atarız.
Görüldüğü üzere biz Karadeniz Ereğli maçını aldığımızda bizi biraz zorlayacak Sincan maçı kalıyor ki bu hava ile onları da yeneriz.
Biz öncelikle Pazar günü Karadeniz Ereğli ile oynayacağımız maça odaklanıp coşkulu bir taraftar grubu ile sahadan galip ayrılıp, daha sonra diğer maçları düşünmeliyiz.
Rakiplerimizin kalan maçlarına baktığımızda Karadeniz Ereğli kendi evinde Sincan ile karşılaşacak ben bu maçı zorlansalar da alacağı düşüncesindeyim, başka zor maçları yok.
Bartınspor’a baktığımızda; iki hafta sonra deplasman da Türk Metal Kırıkkale maçı var onun haricinde zor maçları kalmıyor.
Türk Metal Kırıkkalespor’un ise; üstte dediğimiz gibi kendi evinde iki hafta sonra Bartınspor’u konuk edecek ondan sonra son hafta da Kastamonu Özel İdare’ye konuk olacak ki ben Türk Metal Kırıkkalespor’un bu ligde ilk 3 dışında kalacağını düşünüyorum.
Görüldüğü gibi neredeyse şampiyonluk için mücadele eden 4 takımın içinde en iyi fikstür bizim sayılır yeter ki bu hafta Karadeniz Ereğli maçını alalım.
Çarşamba günü takımımızın antrenmanını izledik, oyuncularımızın moral ve motivasyonu gayet iyiydi.
Takımda Aminu İbrahim dışında sakat ve eksik oyuncu olmaması sevindirici. Yoğun çabalar sonucu Omar’ın da sakatlığı neredeyse bitti, büyük bir aksilik olmaz ise bu maçta hoca görev vermesi durumunda takımdaki yerini alacak. Hocamıza verilen ceza da bitti, teknik ekip oyuncular ve yöneticiler bu maça hazır.
Hatırlayacağınız gibi ilk maçta Karadeniz Ereğlispor’a deplasmanda 2-1 yenilmiştik. Bu yüzden bir puan beraberliğinde iki takımın oynadığı maça bakılıyor bu anlamda 1-0 olsun, bizim olsun.
Kuşkusuz Karadeniz Ereğlispor’un en önemli oyuncusu Süper Lig tecrübesi görmüş ve bir dönem Galatasaray’da forma giymiş 5 numaralı oyuncusu Engin Baytar.
Taraftarımıza yine 12. adam olarak büyük iş düşüyor. Rakibimize küfür etmeden, kendi takımımızı maç bitene kadar sonuç ne olursa olsun desteklemeleri ve Ahi Stadı’nı tamamen doldurmamız gerekiyor.
Evet, kolay maç değil ama kendi saha ve seyircimiz önünde bu maçı alacak durumdayız.
Bu maç her şeyin bittiği anlamına asla gelmez, ama dediğimiz gibi gelecek adına her şeyin kendi elimizde olması için en önemli maçımız.
Haydi, Kırşehir Belediyespor'um biz inanıyoruz, siz de inanın ve alın bu maçı 3. Lige bir adım daha yaklaşın.

Battal ÇELİK
Güncelleme Tarihi: 23 Şubat 2018, 11:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER