BAL’a katılım süresi sona erdi

Kırşehir’i Bölgesel Amatör Ligi’nde bu sezon Yabanlıspor ve Yeşil Kamanspor temsil edecek

BAL’a katılım süresi sona erdi

Türkiye Futbol Federasyonu tarafından 12. sezonu düzenlenecek Bölgesel Amatör Lig'e katılma hakkı bulunan kulüplerin, katılım belgelerini en geç 9 Eylül 2021 tarihine kadar TFF Amatör İşler Müdürlüğü BAL Departmanlığı'na göndermeleri için tanınan süre sona erdi. 
BAL'a 2021-2022 sezonunda 278 takımın katılma hakkı bulunuyor. Bu takımlardan 104' ü 2020-2021 sezonunda Bölgesel Amatör Lig' de yer alan takımlardan, 158' i Bölgesel Amatör Lig takımı olup 2020-2021 sezonunda lige katılmayan takımlardan, 16'sı ise 2020-2021 sezonunda TFF 3. Lig'den BAL' a düşen takımlardan oluşmaktadır.
2021-2022 Sezonu Bölgesel Amatör Lig'e Katılım Genel Esasları Ekte belirtilmekte olup, bu esaslar doğrultusunda, lige katılma hakkı bulunan kulüplerin katılım belgelerini en geç 09 Eylül 2021 tarihine kadar Türkiye Futbol Federasyonu Amatör İşler Müdürlüğü BAL Departmanlığı'na göndermeleri gerekiyor.
Kırşehir’i Bölgesel Amatör Ligi’nde bu sezon Yabanlıspor ve Yeşil Kamanspor temsil edecek.
2021-2022 SEZONUBÖLGESEL AMATÖR LİG’E KATILIM GENEL ESASLARI
***Türkiye Futbol Federasyonu tarafından bu yıl 12. sezonu düzenlenecek Bölgesel Amatör Lig’e 2021-2022 Sezonunda 278 takımın katılma hakkı vardır. Bu takımlardan 104’ü 2020-2021 sezonunda Bölgesel Amatör Lig’de yer alan takımlardan, 158’i Bölgesel Amatör Lig takımı olup, 2020 – 2021 sezonunda lige katılmayan takımlardan, 16’sı ise 2020-2021 sezonunda TFF 3.Lig’den BAL’a düşen takımlardan oluşmaktadır.
***2021-2022 sezonunda Bölgesel Amatör Lig’de yer alacak kulüpler aşağıda belirtilen belgeleri hazırlayarak en geç 9 Eylül 2021 tarihine kadar Türkiye Futbol Federasyonu Amatör İşler Müdürlüğü (BAL Departmanlığına) belgelerin aslını göndereceklerdir. (Türkiye Futbol Federasyonu Ehlibeyt Mah. 6.Sok. No.3 Balgat-ANKARA)
2021-2022 SEZONU BÖLGESEL AMATÖR LİGE KATILACAK KULÜPLERİN SAHA-STAT KRİTERLERİ                                                                               
***Hakem ve takımların stada girişi, seyirci girişine kapalı ve korumalı bir alan olmalıdır.
Hakem ve takımların odaları, gerek saha içine giriş-çıkışları ile gerek bu mekanlara dışarıdan girişler kesinlikle korumalı olmalıdır.
Takımlar ve hakemler için sahaya ve oyun alanına girişler, güvenli bir şekilde doğrudan sahaya giriş olmalıdır. Takımların ve hakemlerin odalarından oyun alanına ulaştıkları güzergah, seyirciler tarafından atılabilecek yabancı cisimler ile yaralanma riskini önleyecek uzaklıkta olmalıdır.
***Oyun alanından soyunma odalarına, soyunma odalarından oyun alanına giriş ve çıkışlarda körük veya tünelin olması idealdir. Şayet bu olanak yoksa sporcuların, teknik adamların, yöneticilerin ve hakemlerin güvenliğini sağlayacak yeterlikte uzun ve geniş bir fiziki bariyer mutlaka olmalıdır.
***Takımların odaları ile hakem odalarının her biri için oyun alanına giriş için ayrı koridor bulunmalıdır. Bu koridorlar oyun alanına çıkışa yakın bir yerde birleşebilir. Sadece bir koridor varsa, bu koridor, takımların oyun alanına giriş ve çıkışlarında bir bariyer ile birbirlerinden ayrılmasına olanak tanıyacak yeterli genişlikte olmalıdır.
***Stadyum yetkili kişi ve kurumlarca, kapasite, emniyet, sağlık hizmetleri (odalar ve donanımları), tüm mekanik sistemler (sıhhi tesisat, ısıtma ve sıcak su sistemi, anons sistemi, skor tabelası sistemi, ve tüm alanlarla ilgili elektrik donanımların, acil durumlarda kullanılacak tüm sistemler ve materyaller yangın, ve diğer yapısal sağlamlık yönlerinden periyodik olarak çalışabilirliği açısından kontrol edilmiş olmalıdır ve istenildiği takdirde yetkili mercilerden alınan belgelerin Federasyona sunulması zorunludur. Bu hususlarda meydana gelebilecek aksaklıklardan tamamen ev sahibi kulüp sorumlu olacaktır.
***Oyun alanı doğal çim veya suni çim saha olmalıdır. Seçilecek zemin tamamen yumuşak ve düz olmalıdır. Suni çim olması halinde de yeşil renkli ve tüm lig sezonu boyunca maç yapmaya elverişli olmalıdır.
***Oyun alanı ölçüleri çizgi kalınlığı dahil uluslar arası standart 68 m. x 105 m. olmalıdır. Ancak saha koşulları bu ölçülere uygun değilse, Uluslar arası Futbol Oyun Kuralları dikkate alınarak yapılacak inceleme sonunda uygunluk verilebilecektir. Ayrıca oyun alanı üzerindeki orta saha, ceza alanı vb. gibi çizgiler Futbol Oyun Kuralları kitapçığında belirtilen şekilde ve ölçülerde çizilmelidir.
***2021-2022 sezonunda BAL kulüplerimiz Covid-19 salgını nedeniyle müsabakalarda uygulanacak tedbirlere ilişkin TFF tarafından yayınlanan talimatta yazılı, saha ve statlarda yapılması zorunlu tüm fiziki tedbirler BAL müsabakaları içinde geçerlidir.
Kulüplerin Türkiye Futbol Federasyonu’na bildirdikleri sahanın yukarıda belirtilen kriterlere uygun olup olmadığı ile ilgili TFF Bölge Müdürlüklerince denetim ve tespit yapılacak ve uygun görülen takımlar BAL’a katılacaklar. (HABER: SALİH GÜNER)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER