Avrupa Boks Şampiyonası’nda  ülkemizi Kırşehirli genç sporcu Yoncagül Yılmaz temsil edecek

Avrupa Boks Şampiyonası’nda  ülkemizi Kırşehirli genç sporcu Yoncagül Yılmaz temsil edecek

Sakarya’da 11-16 Temmuz tarihleri arasında düzenlenen üst minik bayanlar 70 kg. da Türkiye Şampiyonu olan Kırşehir’li sporcu Yoncagül Yılmaz, Milli Takım kampına davet edildi.
Avrupa Şampiyonasına Gençlik Spor İl Müdürlüğü Boks Antrenörü Mehmet Dalbudak ile hazırlanan Yoncagül Yılmaz, 10-20 Ağustos 2021 tarihleri arasında Bosna Hersek’te yapılacak olan Avrupa Boks Şampiyonasına katılarak altın madalya için mücadele edecek.
Bosna Hersek’te ülkemizi ve ilimizi temsil edecek olan Kırşehirli boksör Yoncagül Yılmaz’a başarılar diliyoruz.
YAZ SPOR OKULLARINDA BOKS FIRTINASI VAR!
Öte yandan Kırşehir Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde devam eden Yaz Spor Okulların branşlarından olan Boks Antrenmanları Kırşehir Spor Salonunda Maske, Mesafe ve Hijyen kuralları kapsamında devam ediyor.
2020-2021 eğitim ve öğretim yılının henüz açılmamasına rağmen yaz tatilini çocuklar Yaz Spor Okullarında geçiriyor. Hafta içi her gün saat 18:00-20:00 arasında yapılan antrenmanlar Aşıkpaşa Boks Salonunda gerçekleşti. 
7-18 yaş gurubunun katıldığı antrenmanlara yaklaşık 50 çocuk katıldı. Boks'un taktik kuralları ve teknik bilgileri hakkında temel eğitimlerini usta antrenör Osman Çevik veriyor. 
Pandeminin tüm dünya sporunu etkilediğine dikkat çeken Boks Antrenörü Osman Çevik, "3 aya yakın bir süre zarfında spor salonları kapalı kaldı. Ülke çapında sporcularımız ve arkadaşlarımız sıkıntıya girdi haliyle. Sporun faydalı olduğunu uzmanlar söylüyor, bizler de spor adamı olarak dillendiriyoruz. Spor yapıldığı zaman vücuttaki toksinler atılıyor, negatif elektrik atılıyor, deşarj olunuyor. Bağışıklık sistemini de güçlendiriyor. Hastalığa karşı direnç daha çok artıyor. Biz tüm vatandaşlara spor yapmaları için çağrıda bulunuyoruz. Tabi pandemi sürecinde, pandemi kurallarına uygun yapılması gerekir. Maske, mesafe ve hijyen kurallarına uyulması lazım. Bu şartlara uyularak yapıldığı zaman spor çok fayda sağlar. İlimizdeki başarılı gençlerimizi atıl durumda bırakmak istemiyoruz. Onların formlarının düşmemesi için çalışmalarımızı devam ettiriyoruz" dedi.
Kurs başvurularını değerlendiren Boks Antrenörü Osman Çevik, "Yaz döneminde boks kurslarımıza olan talep bizleri çok sevindirdi. Bu sporcularımızın içinden ileride Türkiye derecesi elde eden sporcular çıkarmak istiyoruz. Sporcularımızın da istekli bir şekilde çalışmalara gelmeleri bizleri mutlu ediyor. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Numan Nafiz Şahin, sürekli antrenmanlara gelerek sporcuları yerinde izleyip onlara moral veriyor. Bize verdiği bütün desteklerinden dolayı sporcularım adına Sayın Numan Nafiz Şahin’e teşekkür ediyorum" dedi.
Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Numan Nafiz Şahin ise yaz spor okullarının bu yıl ki programına da yoğun bir katılım olduğunu belirterek "Çocuklarımızın yaz tatillerini en iyi şekilde değerlendirmeleri için elimizden geleni yapıyoruz. Bütün tesislerimizde haftanın 7 günü sabah 08:00'den akşam 19'a kadar 30 branşta antrenmanlarımız devam ediyor. Bu spor branşları içerisinde engelli sporcu branşlarımız mevcut. Yaz spor okullarına katılan öğrencilerimize bu ay içerisinde yetenek taraması yapılacak. Yetenek taraması sonucunda başarılı olan sporcularımızın performans gruplarına dahil edilecek. Kurslara ilgi gösteren ve bu kurslara çocuklarının katılımını sağlayan velilerimize teşekkür ediyorum" diye konuştu. (HABER: SALİH GÜNER)
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER