Atatürk Koşusu’nda dereceye girenlere ödülleri dağıtıldı

Atatürk Koşusu’nda dereceye girenlere ödülleri dağıtıldı

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Heyet-i Temsiliye Heyetinin Kırşehir’e gelişlerinin 101. Yılı kapsamında düzenlenen Atatürk’ü Anma Kros Yarışmasında dereceye girenler ödüllendirildi.
 Kırşehir Valiliği tarafından düzenlenen program, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Heyet-i Temsiliye Heyetinin Kırşehir’e geliş Güzergâhı olan Kılıçlı Köprüsünden Gazi Parkına kadar olan mesafede kurum personelleri ve il protokollünün katıldı kortej yürüyüşü gerçekleşti.
Devamında Gazi Parkı’nda devam eden tören, Kale’den üç pare top atılması ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başladı. Sonrasında Valin İbrahim Akın ve Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu tarafından gününün anlam ve önemine dair konuşmalara gerçekleştirdi.
Tören, 21 Aralık 2020 günü Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Heyet-i Temsiliye Heyetinin Kırşehir’e gelişlerinin 101. Yılı kapsamında Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüzce düzenlenen Atatürk’ü Anma Kros Yarışmasında dereceye giren sporculara madalya ve hediye takdimine geçildi.
Genç kızlar kategorisi ve Genç erkekler kategorisinde birinci olan Aleyna Aslan ile Osman Özhan’a hediyeleri Vali İbrahim Akın tarafından takdim edildi.
Genç kızlar kategorisi ve Genç erkekler kategorisinde ikinci olan Fatmanur Türk ile Recep Tolga Akyüz’e hediyeleri Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu tarafından verildi.
Genç kızlar kategorisi ve Genç erkekler kategorisinde üçüncü olan Hasret Bozkurt ile Abdülkadir Başar’a hediyeleri Cumhuriyet Başsavcısı Ömer Faruk Yurdagül tarafından verildi.
Tören günün anısına dereceye giren sporcular ve il protokolü ile hatıra fotoğrafı çekimin ardından sona erdi. (HABER MERKEZİ)
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER