Amatör Spor Haftası Kırşehir'de tedbirli başladı

 

Amatör Spor Haftası Kırşehir'de tedbirli başladı

 

Kırşehir'de, Amatör Spor Haftası düzenlenen tedbirli törenle kutlandı.
Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın, 2013 yılından bu yana amatör spor branşlarına gerekli desteğin verilmesine ilişkin sosyal sorumluluk duygusunun oluşturulması, kişi ve kurumların sponsorluk yapmaya teşvik edilerek spora katılımın üst seviyede sağlanması amacıyla düzenlediği Amatör Spor Haftası 5-11 Ekim tarihleri arasında kutlanıyordu. Bu yıl kutlama etkinlikleri İç İşleri Bakanlığı'nın 'korona virüs tedbirleri' konulu genelgesi ile iptal edildi.
Bu kapsamda Kırşehir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü olarak bu seneki Amatör Spor Haftasının açılış törenini pandemi tedbirleri kapsamında Ahi Stadyumunda sade bir tören ile gerçekleştirdi.
Ahi Stadyumunda düzenlenen tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından Gençlik ve Spor İl Müdürü Numan Nafiz Şahin, günün anısına kısa bir açılış konuşması yaptı. Sonrasında Halk Oyunları ekibimizin yaptığı gösterinin ardından açılış töreni sona erdi.
Tören sonunda tüm sporcularımız kardeş ülke Azerbaycan'a destek amacı ile Türkiye ve Azerbaycan bayrağı açarak İl Müdürü Numan Nafiz Şahin'e teslim ettiler. (HABER MERKEZİ)

Güncelleme Tarihi: 14 Ekim 2020, 16:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER