2. LİG’TE 3 TAKIM TFF 1. LİG’E YÜKSELECEK

2. LİG’TE 3 TAKIM TFF 1. LİG’E YÜKSELECEK

TFF Play-Off Sistemi'nde değişikliğe gitti

2. LİG’TE 3 TAKIM TFF 1. LİG’E YÜKSELECEK

Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu, 2022-2023 sezonundan itibaren TFF 2. Lig ve TFF 3. Lig'de Play-Off Sisteminin değiştirilmesine karar verdi. 
Yeşil-beyazlı temsilcimiz Kırşehir FK Spor7un da mücadele edeceği TFF 2. Lig'de normal sezon sonunda gruplarında birinci olan 2 takım doğrudan, Play-Off müsabakaları sonucu ise 1 takım olmak üzere toplam 3 takım Spor Toto 1. Lig'e yükselecek. 
TFF 3. Lig'de ise normal sezon sonunda gruplarında birinci olan 3 takım doğrudan, Play-Off müsabakaları sonucunda her gruptan 1'er takım olmak üzere toplam 6 takım TFF 2. Lig'e yükselecek.
TFF 2. Lig ve TFF 3. Lig'de Play-Off Sistemi şu şekilde uygulanacak:
TFF 2. LİG PLAY-OFF SİSTEMİ; 
• Her iki grupta grup içi Play Off müsabakaları 3 tur üzerinden oynanır. Üç tur sonunda her iki gruptan birer takım Play-Off Final müsabakasına yükselir. 
• Her grupta 2, 3, 4, 5 ve 6. sıradaki takımlar Play Off müsabakalarına katılır. 
• Normal sezonu 2. sırada bitiren takımlar doğrudan 3. tura yükselir.
• 1. Tur müsabakalarında her iki grupta 3. ile 6., 4. ile de 5. takımlar tek maç eleme usulüne göre karşılaşır. Maçlar 3 ve 4. takımların sahasında oynanır.
• Müsabakaları kazanan takımlar ikinci tura yükselir. 2. Tur çift maç eleme usulüne göre ve ilk maçlar sıralamada daha altta yer alan takımların sahasında olacak şekilde yapılır. 
• 2. Tur müsabakalarını kazanan takımlar 3. turda lig 2.'si olan takımların rakibi olur. 
• 3. Tur müsabakaları çift maç eleme usulüne göre ve ilk maçlar 2. turdan gelen takımların sahasında olacak şekilde oynanır. 
• Her iki grupta 3. Tur maçları sonucunda tur atlayan 1'er takım, tarafsız sahada tek maç eleme usulüne göre oynanacak olan Final müsabakasını oynamaya hak kazanır. Final müsabakasını kazanan takım Spor Toto 1. Lig'e yükselen üçüncü takım olur. (HABER MERKEZİ)
 

Güncelleme Tarihi: 10 Ağustos 2022, 15:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER