SALON: Kındam Spor Salonu (Kırşehir)

SAHA HAKEMLERİ: Murat Yağlı**, Burhan Başpınar**

Sağlık eğitim programı kursu  27-28 Mayıs'ta yapılacak Sağlık eğitim programı kursu 27-28 Mayıs'ta yapılacak

MASA HAKEMİ: Osman Köksaldı*

KIRŞEHİR SPOR LİSESİ: İncisu Özkan**, Rahime Yaviç**, Sevgi Gültekin**, Elif Efsa Ekici**, Mobina Sabbaagh**, Solmaz Çelik**, Çiğdem Koç**, Dila Çoban**, Sırma Demirkula**, Medine Öcalan**, Sultan Nur Yağız**, Damla Şeyma Toprak**

FATMATÜZ ZEHRA KIZ ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ: Rabia Çetin**, Sıla Bektaş**, Rümeysa Daşdelen**, Rukiye Çimen**, Yağmur Can**, Zeynep Gül Tahan**, Rümeysa Duran**

İLK YARI SONUCU: 4-0 (Kırşehir Spor Lisesi)

MAÇ SONUCU: 5-0 (Kırşehir Spor Lisesi)

GOLLER: Sevgi Gültekin (2), Çiğdem Koç, Elif Efsa Ekici, Dila Çoban (Kırşehir Spor Lisesi)

OKUL sporları faaliyet raporunda yer alan Liseler arası genç kızlar Futsal il birinciliğinde B Grubunu 2’de yaparak yenilgisiz yarı finale yükselen Kırşehir Spor Lisesi ile A Grubunu 2.sırada bitiren Fatmatüz Zehra İmam Hatip Lisesi karşı karşıya geldi. Maçın başından sonuna kadar üstün bir oyun sergileyen Spor Lisesi maçı 5-0’lık farklı bir skorla galip ayrılarak finale yükseldi.

Kındam Spor Salonu’nda oynanan ve Murat Yağlı ile Burhan Başpınar’ın birlikte yönettiği maçın başlama düdüğünden itibaren etkili bir oyun sergileyen Spor Lisesi, henüz ilk dakikalarda Sevgi Gültekin’in kaydettiği golle 1-0 öne geçti.

Erken bulduğu golle birlikte ataklarına devam eden kırmızı-siyahlı ekip Çiğdem Koç ile skoru 2-0 yaparken, sahneye bir kez daha çıkan Sevgi Gültekin ile skoru 3-0 yaparak farkı 3’e çıkardı.

Oyunda ve skorda üstünlüğünü tamamen eline geçiren Spor Lisesi ilk yarının sonlarına doğru Elif Efsa’nın golüyle de skoru 4-0 yaparak soyunma odasına 4-0 önde girdi.

Mücadelenin 2.yarısında da etkili bir oyun ortaya koymaya devam eden Spor Lisesi, oyuna sonradan giren Dila Çoban’ın golüyle skoru 5-0 yaptı.

Maçın geri kalan bölümünde başka gol olmadı ve Spor Lisesi, rakibi Fatmatüz Zehra İmam Hatip Lisesi’ni 5-0 gibi farklı bir skorla mağlup ederek finale yükseldi.

Spor Lisesi’nin finalde rakibi Hayriye Kımçak Anadolu Lisesi oldu.

(HABER-FOTOĞRAF: SALİH HANÇER)