Yerel Yönetimler Çalıştayı’na katılan Başkan Ekicioğlu:

 “SÖZ VERDİK, HALKIMIZIN BİZE OLAN GÜVENİNİ BOŞA ÇIKARTMAYACAĞIZ”

 20-21 Nisan tarihlerinde Ankara’da, CHP Genel Başkanı Özgür Özel öncülüğünde belediye başkanları ve partililerle Yerel Yönetimler Çalıştayı'na katılan Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, çalıştayı değerlendirdi.

Belediye Başkan Selahattin Ekicioğlu; “Çalıştay öncesinde Genel Başkanımız Sayın Özgür Özel ve seçimlerde başarıya imza atan tüm belediye başkanlarımızla birlikte Anıtkabir ziyaretimizi gerçekleştirerek Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün huzuruna çıktık.” dedi.

Kırşehir’de “Altın Madenine  Hayır” toplantısı yarın… Kırşehir’de “Altın Madenine Hayır” toplantısı yarın…

Ankara’da gerçekleştirilen Yerel Yönetimler Çalıştayı’nda, seçimlerde birinci parti olarak çıktıktan sonra belediye başkanlarıyla istişarelerde de bulunduklarını ifade eden Başkanımız Ekicioğlu, CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in yaptığı konuşmada “İsraftan, lüksten, şatafattan uzak durun. Dönem ayağa garanti pas dönemi. Tribünlere şov yapma dönemi değil. Sorunları dağ gibi olan vatandaş bizlerden en öncelikli sıkıntılarının çözülmesini bekliyor. Vatandaşa, ‘Bu başkanlar bu işi biliyor. Oy verdim pişman değilim. Allah onlardan razı olsun’ dedirtmemiz lazım. Millet bunu dediği zaman başarı kendiliğinden gelecektir” dediğini belirtti.

Çalıştay boyunca CHP’nin yeni seçilen 409 belediye başkanları olarak önümüzdeki beş yıl boyunca yerelde neler yapabileceklerine ilişkin değerlendirmede bulunduğunu belirten Başkan Ekicioğlu, Başkanlar olarak belde, ilçe, il ve büyükşehirlere ayrılarak ortak yapabilecekleri çalışmaların konuşulduğunu ifade etti. (HABER MERKEZİ)