Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) İl Müdürü Hacı Mehmet Akdeniz ve beraberindeki heyet, Sosyal Güvenlik Haftası dolayısıyla Vali H. Mete Buhara’yı ziyaret etti.

TORUN AİLESİ'NİN BÜYÜK ACISI TORUN AİLESİ'NİN BÜYÜK ACISI

Ziyarette, SGK İl Müdürü Hacı Mehmet Akdeniz'in Vali Buhara’ya Sosyal Güvenlik Haftası etkinlikleri ile kurum çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Her yıl 16 Mayıs’ı içine alan hafta, Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) tarafından Sosyal Güvenlik Haftası olarak kutlanıyor. Bu yıl da 13-19 Mayıs tarihleri arasında kutlanan Sosyal Güvenlik Haftası kapsamında, toplumda sosyal güvenlik bilincinin geliştirilmesi ve yaygınlaştırılması amaçlanıyor.

Sosyal Güvenlik Haftası, toplumda sosyal güvenlik bilincinin geliştirilmesi ve yaygınlaştırılması için önemli bir fırsat olarak kabul edilirken, bu hafta kapsamında düzenlenen çeşitli etkinlikler ile vatandaşlara sosyal güvenlik sisteminin işleyişi, hak ve yükümlülükleri hakkında bilgi veriliyor.

Sosyal güvenlik, bireylerin hastalık, yaşlılık, işsizlik ve kaza gibi risklere karşı koruyan ve yaşam standartlarının korunmasını sağlayan bir sistem. SGK tarafından yürütülen sosyal güvenlik sistemi, sağlık sigortası, emeklilik sigortası, işsizlik sigortası ve kaza sigortası gibi çeşitli dalları kapsıyor. (HABER MERKEZİ)